S personálem Thermalu se setkal Gere po úvodním filmovém představení festivalu Time Out of Mind ve Velkém sále Thermalu, kde od prezidenta festivalu Jiřího Bartošky v pátek dostal Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

„Působil velmi pozitivně. Fotil se i s našimi uklízečkami, které jej o to požádaly,“ popisoval Právu šéfkuchař hotelu Thermal Břetislav Benda. „Je to opravdu sympaťák. Nechtěl nic mimořádného, ochutnal naše kanapky s kachní pěnou a pak také dezerty,“ konstatoval Benda.

Dárky odmítl

Gere byl ubytovaný v GH Pupp, který pro své hosty tradičně připravuje upomínkové dárky. „Pan Gere v podstatě žádné dárky nechtěl,“ prozradila ředitelka GH Pupp Andrea Pfeffer Ferklová.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Richard Gere v Karlových Varech

„Je to opravdu nenáročný host, velmi šaramantní a charismatický pán,“ pokračovala ředitelka hotelu. Gere si nepotrpí na nějaké opulentní hostiny. „Má rád spíše takovou lehkou kuchyni. Ryby a saláty, tedy ty jsme mu především nabízeli,“ upřesnila Ferklová.

Ve Francouzské restauraci Grandhotelu Pupp byla na počest Richarda Gerea uspořádána slavnostní večeře, která tradičně představuje minimálně z části českou kuchyni. Podávalo se nejdříve paprikové carpaccio a jako hlavní chod plněná kachní stehna se zelím a knedlíkem.

Obdivoval medaili

Podle informací Práva seděl Gere u stolu s manželi Bartoškovými, Klausovými a Dagmar Havlovou. „Ačkoliv jsme spolu při večeři nehovořili, tak působil i na dálku fajn. Bylo vidět, že si to tady užívá,“ popisoval karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA), který se již před tím setkal s Gerem na červeném koberci před Thermalem.

Video

Gere prozradil, jak původně vypadal scénář Pretty Woman

„Zaujala jej primátorská medaile, kterou nosím při slavnostních příležitostech na krku,“ prozradil Kulhánek. „Ptal se mě, z čeho je vyrobená. Popsal jsem mu, že je to slitina různých kovů a že je velmi drahá,“ pokračoval primátor. „Svěřil se mi, že se do Karlových Varů velmi těšil,“ dodal.