A nemohla zvolit lepší místo, protože bez Evy Zaoralové by nebyl největší český filmový festival tím, do čeho nakonec vyrostl.

Autobiografický rozhovor vznikl ve spolupráci s  publicistkou Alenou Prokopovou. Role kmotra se ujal druhý klíčový představitel festivalu, jeho prezident Jiří Bartoška.

Ještě než prezident festivalu knihu pokřtil se slovy: „Je hřích polévat knihu a dnes o to větší, že dobrým pitím,“ vyjádřil vztah k Evě Zaoralové i za ostatní naprosto přesně.
„Kniha je o tom, jaká Eva byla, a já jí chci poděkovat za to, jaká je,“ řekl Jiří Bartoška za potlesku všech přítomných.

"Eva sice vyniká skvělou pamětí a zajímavým životem, ale myšlenku na sepsání své autobiografie odvrhovala, protože usoudila, že by taková kniha nikoho nezajímala. Zatímco pracovala na překladu biografie Fellini, život a filmy, polevila v ostražitosti, takže jsem ji navrtala do 'autobiografického' knižního rozhovoru," uvedla pro ČTK Prokopová.

Knihu vydalo nakladatelství Novela Bohemica, v úterý od 11 hodin ji budou hlavní protagonistky podepisovat ve festivalovém obchodu v hotelu Thermal.