Hlavní obsah
Táňa Pauhofová (Bez vědomí) Foto: HBO

Bez vědomí, Most! i Zkázu Dejvického divadla nominovali na České lvy

Ceny Český lev se udílejí také za televizní tvorbu. Letos mají šanci mimo jiné seriály Bez vědomí režiséra Ivana Zachariáše, Zkáza Dejvického divadla Miroslava Krobota a Most! režiséra Jana Prušinovského.

Táňa Pauhofová (Bez vědomí) Foto: HBO
Bez vědomí, Most! i Zkázu Dejvického divadla nominovali na České lvy

V kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie mají nominace minisérie Klec režiséra Jiřího Stracha, Nonstop lahůdky v režii Jana Hřebejka a Vodník Viktora Tauše.

Do televizních kategorií přihlašují své projekty samotné televize. Letos si přihlásily Česká televize, FTV Prima, HBO Europe a TV Nova celkem 14 filmů a sérií. Stejně jako u celovečerních filmů, které proběhly v kinech, vyhlásí vítěze na slavnostním večeru v sobotu 7. března 2020 v pražském Rudolfinu. Večer bude přenášet živě Česká televize na ČT1, moderátorem bude stejně jako v loňském roce herec Václav Kopta.

Zkáza Dejvického divadla

Foto: Česká televize

Z filmů patří k favoritům hořká komedie Vlastníci (12 nominací), Nabarvené ptáče (11 nominací) a český „revenge thriller“ Staříci (10 nominací). Hořká komedie Jiřího Havelky Vlastníci se odehrává na domovní schůzi, drama Nabarvené ptáče Václava Marhoula se vrací do 2. světové války a Staříci Martina Duška a Ondřeje Provazníka vyprávějí příběh ze současnosti o radikálním řešení jednoho zločinu z padesátých let.

Ve spolupráci s DaFilms.cz připravuje ČFTA tradiční přehlídku nominovaných filmů aktuálního ročníku Českých lvů. Vybrané filmy bude možné zhlédnout on-line na www.ceskylev.cz od 2. do 15. března. Přehlídka vybraných snímků nominovaných na Českého lva proběhne i v multikinech sítě CineStar v týdnu od 5. do 11. března. Pražské kino Edison pak nabídne od 24. února do 7. března všechny nominované filmy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků