Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Miloslav Fišer, Novinky

10 tipů na filmy se zombíky v hlavních rolích

Chcete se u filmu trochu bát, a zároveň se pobavit? Pak by se vám mohl líbit nějaký zombie snímek. Vybrali jsme deset zombie filmů, které vás podle nás nezklamou.

Ilustrační foto Foto: Miloslav Fišer, Novinky
10 tipů na filmy se zombíky v hlavních rolích

1. Soumrak mrtvých

Zombie vstanou z hrobů a zaútočí na živé. Proti mrtvolám se postaví Shaun a jeho přátelé. Akční komedii v roce 2004 natočil režisér Edgar Wright. Ve filmu se představili například Simon Pegg, Kate Ashfieldová nebo Dylan Moran.

2. Resident Evil

Alice a její komando mají za úkol najít antivirus, který by ochránil lidstvo před zombíky, kteří se začali množit po úniku viru v tajné laboratoři. Kdo vlastně stojí za vznikem nástroje zkázy? V akčním thrilleru z roku 2002 režiséra Paula W. S. Andersona hlavní roli hrála Milla Jovovichová.

3. Světová válka Z

Brad Pitt a zombíci? Toto spojení zní možná překvapivě, ale film stojí za vidění. Pitt hraje Gerryho Lanea, experta na řešení nejrůznějších krizových situací pracujícího pro OSN. Tentokrát Zemi ohrožuje virová epidemie, která dělá z lidí nemrtvé. Najde Gerry zdroj nákazy a podaří se mu ho zničit, a zachránit tak planetu? Napínavý snímek roku 2013 režíroval Marc Forster.

4. Úsvit mrtvých

Zombíci ze sedmdesátek a klasický příběh – mrtví vylézají z hrobů a útočí na lidi. Kdo je zastaví? Snímek v roce 1978 natočil režisér George A. Romero, zahráli si tam například Ken Foree nebo Gaylen Rossová.

5. Vlak do Pusanu

Otec s dcerou společně cestují vlakem ze Soulu do Pusanu za matkou holčičky. Během jejich cesty ale vypukne zombie apokalypsa. Naneštěstí se do soupravy těsně před odjezdem dostane infikovaný člověk. Netrvá dlouho a vlak se za jízdy mění v jatka a stovky zombíků, kteří krvelačně pronásledují zbytek cestujících. V boji na život a na smrt navíc vyvstává mnoho morálních otázek. Jihokorejský snímek v roce 2016 natočil režisér Sang-ho Yeon.

6. Noc oživlých mrtvol

Sedm lidí najde útočiště před živými mrtvými na opuštěné farmě. Přežijí útok zombíků? Černobílý horor, který se stal přelomovým snímkem svého žánru, v roce 1968 natočil režisér George A. Romero (očividně milovník zombíků) a hráli v něm například Duane Jones a Judith O'Deaová.

7. Návrat oživlých mrtvol

Ze sudů unikne speciální plyn, který přivádí k životu mrtvé. Kdo je zastaví? Režisér Dan O'Bannon v roce 1985 natočil tento kultovní film s Cluem Gulagerem, Jamesem Karenem a Thomem Mathewsem.

8. 28 dní poté

Aktivisti bojující za práva zvířat vypustí z laboratoře pokusné opice, které je pokoušou a nakazí. Londýn zachvátí apokalypsa, při níž vyhyne většina lidí. Ve filmu, který v roce 2002 režíroval Danny Boyle, se objevili například Cillian Murphy, Naomie Harrisová nebo Megan Burnsová.

9. Planeta Teror

Manželé Dakota a William mají coby doktoři směnu v nemocnici. Čekárnu zaplní lidi, jejichž symptomy jsou shodné – nepřítomný pohled a hnisající rány. Režisér Robert Rodriguez v roce 2007 natočil béčkový horor s Rose McGowanovou v hlavní roli.

10. REC

Reportérka a kameraman tráví noc na hasičské stanici. Požárníci jsou voláni k jednomu případu a novináře vezmou s sebou. Všichni pak zůstanou uvězněni v domě, kde obyvatelé koušou do ostatních. Horor REC natočili v roce 2007 režiséři Jaume Balagueró a Paco Plaza, hráli tam například Manuela Velascová, Javier Botet a Manuel Bronchud.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků