Hlavní obsah
Vojtěch Dyk Foto: Lucie Levá

Dyk, Müller, Aneta i pocta Hladíkovi na Štěrkovně

Festival Štěrkovna Open Music 2020 se koná u hlučínského jezera 23.-25. července. K jeho hvězdám patří letos Vojtěch Dyk a B-Side Band, Aneta Langerová i Richard Müller.

Vojtěch Dyk Foto: Lucie Levá
Dyk, Müller, Aneta i pocta Hladíkovi na Štěrkovně

„Koncert na Štěrkovně je v rámci výročního turné 10 let Beat ve Swingu. Během koncertu zazní autorské́ skladby, světové swingové aranžmá skladeb, které desetiletou spolupráci odstartovaly, i nejžhavější hity z posledního turné v jedinečných tanečních aranžích,“ uvedla za Vojtěcha Dyka & B-Side Band Lucie Šimůnková.

„Diváky jistě potěší i nový design pódia. Nejenže je pobaví, ale možná i chvilkami dojme. Součástí budou fotografie, které zachycují onu společnou desetiletou cestu a které nás budou na obrazovce doprovázet po celý večer.“

Vedle jmenovaných se představí také Ewa Farna, Kali a Peter Pann, Pavol Habera s kapelou Team, No Name či Jaroslav Uhlíř.

Festival nabídne i dvě speciality. Jednou z nich má být výpravný tribut zesnulému Radimu Hladíkovi, kytarové legendě, která formovala český bigbít od šedesátých let. Byl členem skupin The Matadors a Blue Effect. Spolupracoval také se slovenskými muzikanty (Marián Varga, Pavol Hammel, Fedor Frešo). Kytarista hrál až do své smrti v roce 2016.

Radim Hladík

Foto: Alan Pajer

Zazní také spojení bigbítu a cimbálové muziky kapely Hradišťan s Vlastou Redlem.

„Štěrkovna Open Music za posledních 16 let ušla dlouhou cestu a jsme rádi, že se můžeme pyšnit nejen stále většími hudebními hvězdami, ale také stále větším zájmem hudebních fanoušků. První vlnu celofestivalových vstupenek jsme vyprodali během pár minut a nyní, zhruba pět měsíců před začátkem festivalu, je prodáno více než ⅔ vstupenek,“ uvedl pořadatel festivalu David Moravec.

Více  informací najdete na www.sterkovnamusic.com.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků