Hlavní obsah
Mauglí a jeho kamarád a učitel Baghíra Foto: Falcon

ŽEBŘÍČEK: Česko chodí na Knihu džunglí

Nová filmová Kniha džunglí ovládla žebříček návštěvnosti domácích kin. Poslední víkend si ji vybralo 66 095 lidí.

Mauglí a jeho kamarád a učitel Baghíra Foto: Falcon
ŽEBŘÍČEK: Česko chodí na Knihu džunglí

Kniha džunglí je novou filmovou adaptací slavného románu. Hrdinou je známý chlapec Mauglí (Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu.

Na druhém místě skončila Teorie tygra Radka Bajgara. Příjemná komedie je založena na chytrém scénáři a herecké dvojici, která zaručeně funguje. Elišce Balzerové a Jiřímu Bartoškovi lze uvěřit, že jsou staří manželé, kteří se nemohou vystát. Unavený manžel se jednoho dne sebere a prchá do přírody před svou „diktátorkou”.

Třetí místo patří filmu Lovec: Zimní válka. Americká akční fantasy se zčásti odehrává v době, kdy Sněhurka nebyla na světě a královna Ravenna (Charlize Theronová) tak mohla bez obav diskutovat s kouzelným zrcadlem o tom, kdo je na tom světě nejkrásnější. Starosti má jen s mladší sestrou Freyou (Emily Bluntová), která je v očích Ravenny příliš měkká. Když ale Freya při tragické nehodě přijde o právě narozené dítě, promění se v Ledovou královnu, jejímž smyslem existence se stane dobytí celého světa.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.-
Kniha džunglí
66 095
2.
2.Teorie tygra
20 974
3.
-
Lovec: Zimní válka
18 093
4.1.
Jak básníci čekají na zázrak
18 064
5.3.
Zootropolis: Město zvířat 
10 306
6.-
Hardcore Henry
5 958
7.4.Kung Fu Panda 3   5 475
8.6.Pat a Mat ve filmu
5 123
9.5.Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti
3 400
10.
10.Orel Eddie
2 724
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků