Hlavní obsah
Tomáš Hanák Foto: Vorelfilm

Vorel chystá Cestu domů

Režisér Tomáš Vorel dokončuje scénář ke svému dvanáctému filmu Cesta domů. Podle svých slov završí osudy tří rodin z filmů Cesta z města a Cesta do lesa, které „žijí na venkově, živí se vlastníma rukama a statečně čelí přírodním živlům a agresivitě měst“.

Tomáš Hanák Foto: Vorelfilm
Vorel chystá Cestu domů

Opět uvidíme Bolka Polívku a Evu Holubovou jako Papošovy, Tomáše Hanáka a Barboru Schlesingerovou jako Marákovy a jejich potomky Tomáše Vorla jr. a Annu Linhartovou.

Vorel také splnil svůj slib zpřístupnit do konce roku 2016 celou filmotéku na internetu zdarma. Posledním filmem v řadě je digitalizovaná a restaurovaná verze filmu Cesta z města v hlavní roli s Tomášem Hanákem. K tomu režisér přidal na svůj internetový kanál (https://www.youtube.com/user/ Vejskafilm) ještě další filmy včetně těch, které točil už na FAMU.

„Na YouTube je letos moje kompletní filmotéka. Chybí pouze filmy Pražská 5 a Kouř, jejichž vlastníkem je Státní fond kinematografie a o jejichž digitalizaci stále jednáme,“ říká Vorel, který loni umístil jako první český producent zdarma na internet Gympl, který má nyní téměř dva milióny zhlédnutí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků