Hlavní obsah
Pražské jaro zahájí Mou vlastí Vídeňská filharmonie pod taktovkou Daniela Barenboima.

Vídeňáci s Barenboimem zahájí Pražské jaro

Historický okamžik zažijí v pátek návštěvníci zahajovacího koncertu 72. ročníku hudebního festivalu Pražské jaro. Poprvé v jeho dějinách přednesou Smetanův cyklus Má vlast při této slavnostní příležitosti členové Vídeňské filharmonie pod taktovkou Daniela Barenboima.

Pražské jaro zahájí Mou vlastí Vídeňská filharmonie pod taktovkou Daniela Barenboima.
Vídeňáci s Barenboimem zahájí Pražské jaro

Koncert ze Smetanovy síně Obecního domu přenáší Česká televize i Český rozhlas a opakovat se bude i v sobotu. O oba večery byl takový zájem, že se organizátoři rozhodli povolit vysílání televizního přenosu i v kinech v některých městech. V Praze dokonce mohou diváci přijít již od 17 hod. na Kampu, na přenos v parku je volný stup a je připraven i doprovodný program.

Během pobytu vídeňských hudebníků v Praze bude také vrcholit natáčení filmového dokumentu režiséra Martina Suchánka nazvaného Barenboim/Smetana/ Má vlast.

„Proto také nebude čas ani na tradiční tiskovou konferenci či jiná setkání,“ řekl mluvčí festivalu Pavel Trojan Právu.

Letošní festivalová nabídka je rozsáhlá a obsahuje i takové přitažlivé akcenty jako španělskou linku s několika koncerty, účast symfonických orchestrů z Toronta a Paříže či operních hvězd Diany Damrauové či Kate Lindsayové.

Na své si přijdou ctitelé staré hudby i obdivovatelé našeho výtečného klavíristy Lukáše Vondráčka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků