Hlavní obsah
Esperanza Spaldingová Foto: Divadlo Archa

V Arše vystoupí čtyřnásobná držitelka Grammy Spaldingová

Zpěvačka a kontrabasistka Esperanza Spaldingová představí 28. října v pražském Divadle Archa svůj nový projekt Emily's D+Evolution. Patří k největším talentům posledních let, v roce 2011 jako první jazzová zpěvačka v historii získala cenu Grammy v kategorii Objev roku. Ve své tvorbě spojuje jazz, soul, funky a latinskoamerickou bossa novu.

Esperanza Spaldingová Foto: Divadlo Archa
V Arše vystoupí čtyřnásobná držitelka Grammy Spaldingová

V České republice se už dříve představila jak se svým projektem Radio Music Society, tak v roli sidemanky v kapele saxofonisty Joe Lovana.

V novém programu, který představí 28. 10. v Divadle Archa, oživuje svůj zájem o divadlo, poezii a tanec.

„Celý projekt mě přivádí zpět k dětství, z něhož znovu čerpám ničím nefiltrovanou zvídavost a používám ji jako kompas v pohybu vpřed, k uvolnění, k dalšímu rozvoji,“ řekla Esperanza Spaldingová. „Doufám, že s tímto uskupením se nám podaří kolem každé písně vytvořit osobitý svět plný dráždivých témat a příběhů, vyjádřených hudbou. Písně chceme nejen hrát, ale dáme jim i divadelní podobu s jevištním ztvárněním postav, videoprojekcí a tanečním pohybem těl,“ dodala k projektu.

Spaldingová studovala na Berklee College of Music, kde byl jejím hlavním učitelem John Lockwood. Již během studií vystupovala s takovými legendami, jakými jsou baskytarista Stanley Clarke, kytarista Pat Metheny nebo saxofonista Joe Lovano. Mimoto však participuje v mnoha příležitostných seskupeních, např. hostovala na albech Stanleyho Clarka a Mika Sterna.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků