Hlavní obsah

Trojanův Občanský průkaz láme na Slovensku rekordy

Tragikomedie Občanský průkaz režiséra a producenta Ondřeje Trojana a scenáristy Petra Jarchovského láme na Slovensku rekordy návštěvnosti. Od 10. února ji tam podle Jany Studené z distribuční společnosti Continental film zhlédlo přes 53 000 diváků.

Trojanův Občanský průkaz láme na Slovensku rekordy

"Na spoustu dalších se nedostalo, neboť v podvečerních a večerních časech je mnoho sálů beznadějně vyprodaných už několik hodin před začátkem projekcí," řekla Studená. Tento česko-slovenský koprodukční retrofilm ze 70. let, v České republice nominovaný v jedenácti kategoriích na Českého lva, vidělo o uplynulém víkendu v patnácti kopiích 22 311 diváků, což je oproti prvnímu víkendu nárůst o 23 procent.

"Pro mě je ten výsledek úžasný, zatím není lepší český film, který by tam měl tak dobré výsledky. Jsem rád, že slovenské publikum tento příběh tak zasáhl," řekl Trojan. K režii se vrátil po dlouhých sedmi letech, kdy v českých a slovenských kinech bodovalo jeho historické drama Želary, nominované na Oscara.

Trojan: potřebujeme zahraniční recenze

V Česku se návštěvnost Občanského průkazu blíží ke čtyřsettisícové hranici, v roce 2010 byl čtvrtým nejnavštěvovanějším domácím filmem.

"Věřím tomu, že na Slovensku překonáme stotisícovou hranici, což je laťka, na kterou jsme v tomto teritoriu nikdy nemysleli. S našimi snímky jsme tam zatím přesáhli vždy jen 40 000 diváků za celou distribuci," dodal Trojan. Ve snaze poslat Občanský průkaz i do dalších zemí se podle něj tento snímek objeví na festivalu Tribeca v New Yorku.

"Chystáme i něco do Karlových Varů - potřebujeme získat nějaké zahraniční recenze, a to je naším cílem," dodal Trojan.

Slavnostní premiéra Občanského průkazu se v Bratislavě uskutečnila 8. února. Vedle českých a slovenských tvůrců a herců se jí zúčastnila i premiérka Iveta Radičová, která na stylovém večírku spolu s ostatními hosty ochutnala některé z normalizačních dobrot (čočka se sázeným vejcem, vlašský salát, chlebíčky) a zatancovala si na hudbu 70. let.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků