Hlavní obsah
Vladivojna La Chia Foto: 2media

Streamované koncerty nabídne Vladivojna, Mucha i Plastic People

Řadu streamovaných koncertů nabídne od 27. dubna projekt kulturadoma.cz. První série byla nazvána Společenské večery přátel Vítkova kvarteta.

Vladivojna La Chia Foto: 2media
Streamované koncerty nabídne Vladivojna, Mucha i Plastic People

„Smyslem celé akce je dát v dnešní těžké době prostor i kapelám klubové scény, které jen těžko zorganizují vlastní vystoupení vzhledem k velkým technickým nárokům na produkční zajištění streamu,“ uvedla za pořadatele Adéla Wernerová.

Organizátoři chtějí zároveň podpořit několik charitativních organizací. Mezi ně patří například iniciativa Letáky na ledničku, asociace Děti úplňku nebo Političtí vězni.cz.

Od 27. dubna se bude přenášet každý den jeden koncert. Začne Vítkovo kvarteto a Veteráni studené války, další večer patří legendám undergeroundu The Plastic People of the Universe, poté nastoupí hudebnice Vladivojna La Chia spolu s Evou Turnovou a její Eturnity. Čtvrtý večer zazpívá alternativní písničkářka Mucha.

Koncerty začínají ve 20.00 a lístky se prodávají na www.kulturadoma.cz.

Nikola Mucha s kapelou

Foto: Petr Hegyi

„Věříme, že za konzumaci kultury by si diváci měli zaplatit. A v dnešní době, kdy je existence současných a rozvoj nových uměleckých projektů v ohrožení, je potřeba kulturní scénu podpořit více než jindy. Přicházíme proto s možností prodávat vstupenky na konkrétní streamy. Neradi bychom, aby současná krize podkopala základní princip toho, že za kulturu je normální platit,” dodala Sára Herrmannová za projekt Kultura doma.

Další koncerty nabízí projekt Mladí ladí stream spojený s festivalem Mladí ladí jazz. Série čtvrtečních koncertů probíhá díky platformě Zoom v interakci s publikem. Díky ní mají muzikanti možnost sledovat na obrazovce reakce svých fanoušků, ať jsou kdekoli, a dostane se jim tak zpětné vazby, která při streamovaných koncertech tolik chybí.

Už 23. dubna od 18.00 hodin se tak nejen příznivci jazzu mohou těšit na vystoupení Top Dream Company. V následujících týdnech vystoupí Kristina Barta s projektem Event Horizon, kapela Hard To Frame a Prago Union. Na koncerty může každý přispět libovolnou částkou zakoupením virtuálního lístku v prodejní síti GoOut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků