Hlavní obsah
Smoke je skupina, o které film Revival je. Foto: Bontonfilm

Soundtrack k filmu Revival i digitálně

Soundtrack k novému filmu režisérky Alice Nellis Revival se v minulých dnech dostal do nabídky digitálních prodejců hudby. Je možné si ho stáhnout například z iTunes či Supraphonline nebo ho poslouchat prostřednictvím služby MusicJet.

Smoke je skupina, o které film Revival je. Foto: Bontonfilm
Soundtrack k filmu Revival i digitálně

Autorem všech písniček kapely Smoke, která ve filmu hraje hlavní roli, je Jan Ponocný, jinak muzikant a šéf pozoruhodného rockového orchestru Circus Ponorka. S režisérkou Alicí Nellis spolupracuje pravidelně, složil už hudbu k jejím filmům Mamas & Papas a Perfect Days.

„Honza má dar psát melodie, které člověku uvíznou v hlavě. V případě Revivalu měl za úkol napsat písničky, které vypadají, jako že je vlastně už znáte. Když jsme si je naposlouchávali, i když se potom pouštěly na place, vždycky všem spolehlivě zvedly náladu,“ komentuje skladatelovu práci Alice Nellis.

Sám Ponocný k hudbě z filmu říká: „Když mi před vznikem filmu Alice říkala, jak by měla hudba kapely znít, byl jsem nadšený. Měla být kapelou takových pásků, co mají rádi Stouny, Kinks a zároveň by měli mít ke hraní trochu pankáčský přístup. Jakmile jsem slyšel tuhle kombinaci, tak jsem se opravdu zaradoval, protože hudbu šedesátých let jsem měl kolem sebe doma od dětství, od rodičů. V patnácti letech jsem úplně miloval The Clash. Všechny tyhle kapely spojovaly dvě věci, které mám snad na hudbě nejraději - a to syrovost a melodie, což jsou taky zároveň věci, které v hudbě nestárnou.“

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků