Hlavní obsah
Roman Horký Foto: Profimedia.cz

Roman Horký bojuje proti virovému šílenství koncertem v údolí Oslavy

Nedohraný koncert. Tak se jmenuje akce, kterou pořádá folkař a lídr kapely Kamelot Roman Horký na poslední pátek 31. července jako muzikantský protest proti všemu, co nás provází poslední měsíce v souvislosti s koronavirem.

Roman Horký Foto: Profimedia.cz
Roman Horký bojuje proti virovému šílenství koncertem v údolí Oslavy

A protože je Roman nejen muzikant, ale také tramp a milovník přírody vůbec, zasadil akci do nádherného údolí Oslavy kousek za Ketkovicemi. Na pomoc si přizval další „přistěhovalce“ na Moravu Ilonu Csákovou a Jiřího Samsona Lenka.

„Podpora kamarádů a množství lidí, kteří mi napsali, mě přesvědčila, že dlouhodobá příprava této akce, která po neustálém odsunování předchozích vystoupení nebyla vůbec jednoduchá, nebyla zbytečná. A jsem přesvědčen, že rozhodnutí, aby se koncert konal, bylo určitě správné. Vzhledem k tomu, že organizátoři většiny koncertů a festivalů u nás ruší jednu akci za druhou, my neuhneme. A hlavně se na to těšíme. Mediální hysterie okolo pandemie, každodenní sčítání mrtvol a nakažených, drsná a nepředvídatelná omezení a strach v lidech vyvolávají pocity beznaděje, úzkosti a marnosti, které trvají už příliš dlouho. Také to je důvod, proč se sejít na Ketkováku poslední červencový den a otevřít okna do lepších časů milovanými písněmi v překrásném místě. Začneme v 19:31 hodin,“ řekl Právu zpěvák.

Zahájení koncertu pod širým nebem a velebnými skalami v údolí, kde šum řeky určitě nebude nikoho rušit, obstará hodinovým recitálem Jaroslav Samson Lenk. Poté zahraje Kamelot s Ilonou Csákovou jako hostem uprostřed hudebního setu.

„Bude se jednat o skoro tříhodinové představení, které může přerušit, nebo i ukončit pouze prudký přívalový déšť či silná bouře, nebezpečná životům nás všech,“ dodává Roman s tím, že je dobré přijít s předstihem, vzít si deku, pláštěnku a nějaké sedátko. Skládací židli či rybářskou stoličku nejlépe.

„Žádné stánky s pivem a občerstvením v místě konání nebudou. Jedná se o čistý hudební večer, na kterém však samozřejmě budou všechny potřebné náležitosti jako je zdravotnický personál, pořadatelská služba a samozřejmě i mobilní WC,“ doplňuje k hraní pod oblohou zpěvák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků