Hlavní obsah
The Dickies Foto: Pod parou

Punkový festival Pod parou se uskuteční ve Vyškově

Čtrnáctý ročník punkového festivalu se Pod parou se uskuteční stejně jako ten předchozí ve Vyškově na místním letišti Marchanice. Odbor životního prostředí vydal patřičný souhlas, protože na letišti žije ohrožený sysel obecný. Festival nabídne do 27. do 30. července naprosté špičky žánru.

The Dickies Foto: Pod parou
Punkový festival Pod parou se uskuteční ve Vyškově

K dříve avizovaným legendám Exploited a Jello Biafrovi s jeho skupinou The Guantanamo School of Medicine přibyla další velká jména. Ve Vyškově zahrají i legendární angličtí punkeři UK Subs vedení jednasedmdesátiletým zpěvákem Charliem Harperem.

Charlie Harper z britské kapely UK Subs.

Foto: Aleš Honus, Právo

Na festivalu zahraje i vůbec první kalifornská punková skupina, satirou prodchnutí The Dickies, kteří se dali dohromady už v roce 1977. Jejich melodické skladby ovlivnily mnoho následovníků, zejména pop-punkové kapely, které se prosadily v půlce devadesátých let jako The Offspring nebo Green Day, ale také NoFX. Chybět nebudou ani další veteráni amerického punku The Adolescents, kteří hrají od roku 1980.

Přijedou i praotcové oi Sham 69, i když v těch už hraje jen jediný původní člen, i další významní představitelé oi The Last Resort, kteří se prosadili v roce 1992 s debutovou deskou Way Of Life - Skinheads Anthem. Krátce po jejím vydání se rozpadli kvůli násilí provázejícímu koncerty oi kapel. V jejich současném obsazení hrají i dva členové Anti Nowhere League, kteří se ve Vyškově také představí se svým špinavým punk´n´rollem ovlivněným Mötorhead.

Zpěvák Adolescents na festivalu Pod Parou

Foto: Alex Švamberk, Novinky

Chybět nebudou ani jedni ze zakladatelů grindceore Extreme Noise Terror, jejichž debutové album Holocaust In Your Head pomohlo definovat styl. Největší úspěch zažili v roce 1992, když vystoupili s KLF na cenách Brit Awards, kde hrála v jejich hitu 3 AM Eternal. Skupina pokračuje, přestože jeden z dvou jejích vokalistů Phil Vane podlehl v roce 2011 mozkové příhodě.

Nemladší generaci reprezentuje britská Blatoidea, která vznikla v osmdesátých letech a spojuje exploitedovský styl UK82 s rock´n´rollem a thrashem.

Chybět nebude ani tuzemská punková špička s Visacím zámkem, E!E, SPS a ZNC.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků