Hlavní obsah

Příjemný popík s nádechem funkových 70. let

Angela Johnsonová patří k mnoha talentům, které mainstreamová média spíše ignorovala. Přitom nabízí to, co dnešní scéně zoufale chybí, inteligentní pop. Právě vydala album A Woman’s Touch.

Příjemný popík s nádechem funkových 70. let

Angela Johnsonová je milovnicí rozjuchaných 70. let, Michaela Jacksona, Chaka Khan, Prince, Billa Witherse, Earth Wind and Fire, Ricka Jamese či Stevieho Wondera. Již ve čtyřech letech hrála na piáno a v devíti na housle. Samozřejmě se nevyhnula ani zkušenosti se zpěvem v kostelním sboru, jako většina amerických zpěváků.

V 90. letech byla tváří skupiny Cooly’s Hot Box a pak vydala sólová alba They Don’t Know (2002) a Got To Let It Go (2005). Na novince A Woman’s Touch (2008) spolupracovala s mladou generací R&B, s Rahsaanem Pattersonem, Erikem Robersonem či Maysou.

Její post-motownský funky zvuk je syntezátorový, ale vzdálený dnešní elektronice i soul-hip-hopu, občas se přiblíží méně tanečnímu pianovému pop-jazzu. Nebojí se kytarových a dechových sól, ale nenabízí nijak náročný materiál, pouze velice chytlavé písničky.

Poslechněte si písničky zde

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků