Hlavní obsah
Sdružení amatérských divadelníků Klas Foto: Klas

Přehlídka amatérského divadla začne v Klášterci nad Ohří

V Klášterci nad Ohří v sobotu začne přehlídka vrcholného amatérského divadla Klášterecké divadelní žně. Výběrovou přehlídku pořádá místní sdružení Klas pro podporu amatérského divadla a divákům se představí hry z žánru komedie, sci-fi nebo divadelní interpretace poezie, informovala Adéla Chlupová z odboru komunikace a cestovního ruchu kláštereckého městského úřadu.

Sdružení amatérských divadelníků Klas Foto: Klas
Přehlídka amatérského divadla začne v Klášterci nad Ohří

„Týdenní přehlídka nabízí nejlepší či nejinspirativnější představení, která se tento rok urodila na amatérských scénách. Ten, kdo amatérské divadlo více sleduje, může potvrdit, že mezi profesionály a amatéry již často není v kvalitě inscenace žádný rozdíl. Divadelní představení pro přehlídku se vybírají na Národní přehlídce činoherního a hudebního divadla ve Volyni a v Hronově na celorepublikovém festivalu amatérského divadla s mezinárodní účastí,“ uvedla Chlupová.

Letos Klas ve spolupráci s kláštereckým zámkem pořádá už 13. ročník divadelních žní, jejich podtitul tentokrát bude (Ne)šťastné. „Nebude chybět soutěžní doprovodný program, možnost popovídat si se soubory o zhlédnutém představení a divácké hlasování o nejlepší inscenaci,“ doplnila Chlupová.

V sobotu festival zahájí domácí divadelní soubor Klas se sci-fi představením Solaris v dramatizaci Václava Poldy. Až do následující soboty se pak představí soubory z Prahy, Prostějova, Jaroměře, Chrudimi nebo Kadaně s představeními různých žánrů. Vstupné na jednotlivá představení je 50 korun, permanentka na celou přehlídku stojí 250 korun.

První Klášterecké divadelní žně se konaly v roce 2003 jako přehlídka domácích amatérských souborů. Postupně začali Klášterečtí zvát i soubory z dalších měst a přehlídka se stala výběrovou. V předchozích letech měly Žně podtitul například Pivní, Fantastické, Skandální nebo Oscarové.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků