Hlavní obsah
 

Písnička a klip Sama jsou předvalentýnským manifestem všech osamělých

Divadlo pod Palmovkou v Praze uvádí na své studiové scéně inscenaci dramatika, režiséra a herce Tomáše Dianišky Poslední důvod, proč se nezabít. Je adaptací textů ze stejnojmenného blogu. Zazní v ní i řada původních písní v podání herců a kapely Bill Candy hudebníků Jakuba Hlobila a Jana Nikendeye. Jedna z nich, Sama, získala obrazovou podobu. Na Novinkách.cz má premiéru.

 
Písnička a klip Sama jsou předvalentýnským manifestem všech osamělých

Klip k písni Sama producentky Maji Hamplové a režiséra Štěpána Foka Vodrážky volně navazuje na atmosféru představení, které se odehrává v potemnělém baru, v němž se trojice hlavních hrdinů vzájemně svěřuje se svými neúspěchy ve vztazích a dalšími trápeními. Očima barmana (Jakub Albrecht) sleduje rozpad vztahu původně bláznivě zamilované dvojice (Tomáš Dianiška a Barbora Kubátová).

„Námět přišel na základě rozchodu mých blízkých kamarádů. Když jsem viděla divadelní Představení Poslední důvod, proč se nezabít, přišlo mi skvělé sledovat rozpad jednoho vztahu očima barmana Marťase, který těch konců viděl spoustu. Je to vlastně příběh nás všech,“ říká producentka a spoluautorka scénáře Hamplová.

Tomáš Dianiška a Barbora Kubátová v klipu.

Foto: archiv tvůrců

Režisér Vodrážka dodává: „Prvním obrazem, který jsem v hlavě viděl, byla Bára stojící uprostřed prázdného parketu, na kterém se vlní sbor podivných existencí. Bar, kde se zastavil čas, zatímco okolo prochází dějiny v podobě milostného příběhu hlavní dvojice. Najít takovou lokaci trvalo překvapivě dlouho, ale jakmile jsme našli bar Hotelu Kladno, tak jsem věděl, že to je přesně místo pro náš příběh. Společně s kameramanem Šimonem Dvořáčkem jsme pak vymysleli vizuální styl, který bude nedokonalý a jemně ušpiněný, a podpoří tak syrovost prostoru.“

Režisér a autor a inscenace Poslední důvod, proč se nezabít a autor textu k písni Sama, Tomáš Dianiška, doplňuje: „My herci se nepohybujeme v hudebním byznysu, takže pro nás bylo dobrodružství absolvovat celý proces výroby této písně. Od prvotního nápadu kdesi na lavičce v parku přes nahrávání ve studiu až po profi práci během natáčení. Myslím, že vznikl hudební video blockbuster, který si musíte pouštět furt dokolečka.“

Album Poslední důvod, proč se nezabít je možné zakoupit v Divadle pod Palmovkou, nebo si je poslechnout prostřednictvím digitálních hudebních servisů.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků