Hlavní obsah

Nová CD - Linkin Park, Phil Collins i Grinderman

V tomto týdnu vychází několik netrpělivě očekávaných titulů. Linkin Park přicházejí s rok slibovanou novinkou A Thousand Suns, Phil Collins nahrál nové studiové album Going Back po osmi letech a projekt Nicka Cavea Grinderman nenechá chladného žádného fanouška alternativního rocku.

Nová CD - Linkin Park, Phil Collins i Grinderman

 

Linkin Park: A Thousand Suns

Kalifornská nu-metalová parta Linkin Park se sice s vydáváním alb zrovna nepřetrhne - za deset let vydali pouhá čtyři - ale za to každé je očekáváno s velkým napětím. Ne jinak je tomu s titulem A Thousand Suns, jehož vydání bylo dokonce téměř o rok odloženo, protože pánové měli pocit, že na něm musí ještě zapracovat. Na nahrávání dohlížel osvědčený producent Rick Rubin, část produkce obstaral také zpěvák Mike Shinoda.

Titulem A Thousand Suns vzdávají Linkin Park poctu hip-hopové skupině Public Enemy. V srpnu album uvedl singl The Catalyst.

Supraphon

 

Phil Collins: Going Back

Osm let nechal Phil Collins čekat své fanoušky na novou studiovou nahrávku s názvem Going Back, na niž nahrál soulové písně legendárního labelu Motown.

Ve výběru osmnácti písní se objeví melodie, které v originále známe od The Temptations, Stevieho Wondera, Four Tops, The Supremes a dalších soulových hvězd šedesátých let. Nutno dodat , že Collins si nedal za cíl nahrát desku v novém, moderním obalu, nýbrž se snažil co nejvíce zachovat zvuk doby, ve které songy vznikly.

Supraphon

 

Grinderman: Grinderman 2

Za seskupením Grinderman stojí Nick Cave spolu s svým spoluhráčem a kamarádem Warrenem Ellisem. Poprvé o sobě dal projekt vědět v roce 2007, kdy vydal eponymní album a kritika začala jásat, že jde o Caveův návrat do časů The Birthday Party.

Novinka Grinderman 2 je popisována jako kombinace nápadů vznikajících při živém hraní a volné studiové improvizace. Struktura skladeb je volnější, přesto jde stále o písničky, vždyť všichni zúčastnění jsou mistry v psaní obyčejných písní. Ve studiu kapelu doplnil producent Nick Launay (Nick Cave and The Bad Seeds, Yeah Yeah Yeahs, Lou Reed, Public Image Ltd. apod.). Došlo také na setkání s legendárním kytaristou Robertem Frippem z King Crimson, který se podílel na skladbě Super Heathen Child, která je zároveň singlem.

EMI

 

Leonard Cohen: Songs From The Road

Po velkém úspěchu loni vydaného DVD Live In London, které zachycuje jeden z největších koncertů zpěvákova posledního světového koncertního turné, přichází Leonard Cohen s „doplněním“ živých koncertních záznamů z posledních let.

Na albu Songs From The Road najdeme totiž živá vystoupení z koncertních hal, festivalů, arén a stadiónů od Tel Avivu až po Londýn, přes celou Evropu, do kalifornské pouště až do jeho rodné Kanady. Všechny záznamy byly pořízeny v letech 2008-2009 vysokém HD rozlišení. Vychází v několika verzích: jako CD, DVD Blu-Ray, ty jsou obohaceny o rozhovor se členy kapely ze zákulisí, který režírovala Cohenova dcera Lorca.

Sony Music

 

Ida Kelarová a Škampovo kvarteto: Romská balada

Ida Kelarová a Desiderius Dužda tvoří tandem, který prokázal svoji vysokou kvalitu již na řadě nahrávek, naposledy na jazzovém albu Aven Bachtale. S novou nahrávkou Romská balada se vrací do hudebních sfér, které mapovalo již album Staré slzy. Tentokráte však na své cestě přibrali nové hudebníky, z nichž nejvýrazněji ční mladý a nadějný autor a pianista Tomáš Kačo a proslulé Škampovo kvarteto.

Album obsahuje celkem třináct romských balad. Všechny písně jsou interpretovány v romském jazyce, v obalu najdete i jejich významové překlady. Jen tak mohou být písně chápány i obsahově, byť pouhý poslech stačí k tomu, abychom zcela jasně pochopili cit, jež balada přináší.

Indies Scope

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků