Hlavní obsah
Nová CD Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová CD - James Blake, Bob Geldof i Kurt Elling

Nový týden přivál do hudebních obchodů debut snad největší britské hudební naděje Jamese Blakea. Také si můžeme poslechnout, s čím se po deseti letech vrací Bob Geldof, či zda Kurt Elling stále platí za nejlepší jazzový hlas.

Nová CD Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nová CD - James Blake, Bob Geldof i Kurt Elling

 

James Blake: James Blake

Mladý londýnský skladatel a producent elektronické dubstepové hudby James Blake vzbudil zájem odborné veřejnosti natolik, že jej nominovala do výběru největších talentů pro rok 2011 rádia BBC. Aby toho nebylo málo, časopis Clash jej nazval „korunním princem tiché revoluce“.

Na své debutové album zařadil jedenáct skladeb, které přináší elektronickou hudbu, v níž zní Blakeův soulový hlas. Podle jeho vlastních slov jej inspirovala skupina The xx.

Universal Music

 

Bob Geldof: How To Compose Popular Songs That Will Sell

V posledních letech spíš politický aktivista, než zpěvák, skladatel a výtečný hudebník Bob Geldof se vrací ke své původní profesi a po téměř deseti letech vydá nové sólové album vtipně nazvané How To Compose Popular Songs That Will Sell tedy Jak složit populární písničky, které se budou prodávat a nabízí na něm celkem čtrnáct nových písní.

Natáčení desky probíhalo v naprosté tajnosti, všech čtrnáct písní Bob Geldof natočil se svou doprovodnou kapelou u sebe doma nebo ve studiích svých nejbližších přátel. Po boku mu stál osvědčený producent Pete Briquette. Jak sám Geldof dodává, písně na nové desce jsou plné lásky, naděje a radosti…

Universal Music

 

Kurt Elling: Gate

Americký jazzový zpěvák Kurt Elling byl za svůj život již osmkrát nominován na cenu Grammy. Ocenění se ale dočkal až za do této doby poslední album Dedicated to You: Kurt Elling Sings the Music of Coltrane and Hartman.

Nyní přichází majitel sytého hlasu, jenž bývá řazen nejčastěji ke stylům, jako je cool a post-bob, s novinkou The Gate, na níž spolupracoval se známým producentem Donem Wasem.

Universal Music

 

Sara Bareillesová: Kaleidoscope Heart

Americká zpěvačka, skladatelka a pianistka Sara Bareillesová zaznamenala klíčový úspěch v roce 2007 s hitem Love Song ze svého druhého alba Little Voice, který byl následně nominován na cenu Grammy v kategorii Skladba roku a Nejlepší ženský pěvecký popový výkon.

V letošním roce vydává Sara album třetí, nazvané Kaleidoscope Heart. Produkoval ho Neal Avron a všechny skladby si Sara na album napsala sama. I tato deská má šanci na Grammy, se singlem King Of Anything byla opět nominována v kategorii Nejlepší ženský popový výkon.

Sony Music

 

Teddy Thompson: Bella


Album britského písničkáře Teddy Thompsona Piece of What You Need z roku 2008 se dočkalo obrovského kritického uznání a Thompson se stal uznávaným hudebníkem. Snad je to i tím, že hudbu sál s mateřským mlékem – jeho rodiči jsou hvězdy anglického folkrocku Richard a Linda Thompsonovi.

Jeho pátá deska nazvaná Bella přináší v jedenácti skladbách osobitou směs rock and rollu, country, folku a smyčců. Album bylo nahráno v New Yorku s producentem Davidem Kahnem (The Strokes, Paul McCartney).

Universal Music

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků