Hlavní obsah

Nová alba: Rolling Stones, Kate Bush či The Weeknd

Alba velkých jmen se objevují na konci letošního roku na trhu a cílí na publikum, které vymýšlí vánoční dárky pro své nejbližší. Je tu novinka skupiny Rolling Stones, koncertní trojalbum Kate Bush nebo aktuálka kanadského zpěváka, jenž si říká The Weeknd.

Nová alba: Rolling Stones, Kate Bush či The Weeknd

Rolling Stones: Blue & Lonesome

Nová alba

Foto: Universal Music

Po dlouhých jedenácti letech vydává britská skupina Rolling Stones nové studiové album. Jsou na něm však pouze coververze bluesových písní jejích oblíbenců. Jde tedy spíše o poctu stylu a starým časům, než o přínosnou novinku se současným rukopisem formace.

Kate Bush: Before The Dawn

Nová alba

Foto: Warner Music

Koncertní trojalbum britské zpěvačky Kate Bush bylo nahráno v Londýně v době mezi srpnem a říjnem roku 2014. Přináší živé provedení skladeb, které rozhodovaly o její kariéře, a také důkazy o jejím mimořádném interpretačním talentu.

The Weeknd: Starboy

Nová alba

Foto: Universal Music

Nová deska kanadského zpěváka, který si říká The Weeknd, měla být potvrzením jeho úspěšné cesty do mainstreamu. Výsledek je solidní, každopádně rok staré album Beauty Behind the Madness bylo ve všech ohledech přesvědčivější.

Kungs: Layers

Nová alba

Foto: Universal Music

Kungs je Valentin Brunel, francouzský dýdžej, producent a hudebník, který vydal své první sólové album. Layers přináší tucet skladeb, pod které se podepsal, a jež mají pevný houseový základ, přitom vcelku přirozeně koketují s popovou náladou.

Neil Diamond: Acoustic Christmas

Nová alba

Foto: Universal Music

Třiatřicáté studiové album amerického zpěváka Neila Diamonda přináší sváteční písničky prezentované s akustickými nástroji. Na desce jsou jak původní, jedna celá z pera samotného Diamonda, tak tradicionály, které Diamond upravil. Je to příjemná deska na vánoční dny.

Iva Marešová, Aliaksand Yasinski, Muchael Vašíček: Kéž bouře by přišla

Nová alba

Foto: archív Ivy Marešové

Vyšla jedna z nejpozoruhodnějších českých desek posledních týdnů v tomto roce. Zpěvačka a skladatelka Iva Marešová na ní se svými hudebními souputníky spojila slovanskou melodiku s folkovými kořeny, které její kariéra má, a tomu všemu dala ve výrazu až rockovou energii.

Pražský výběr: Na Václavskym Václaváku

Nová alba

Foto: Warner Music

Kapela Pražský výběr právě absolvuje velký koncert v pražské O2 areně. Namísto slibovaného nového alba na něm bude prodávat dvojCD, na němž jsou nahrávky z osmdesátých let, tedy ještě s Ondřejem Soukupem na postu baskytaristy.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků