Hlavní obsah

Nová alba: Kabát, Faith No More i Eros Ramazzotti

Nejzajímavější novinky tohoto týdne jsou jasné. Kabát je tu s aktuálním albem po čtyřech a půl letech, Faith No More po osmnácti letech a Eros Ramazzotti se vrací ke kořenům. Za pozornost pak jistě stojí minialbum české skupiny Lake Malawi.

Nová alba: Kabát, Faith No More i Eros Ramazzotti

Kabát: Do pekla/Do nebe

Nová alba

Foto: archív kapely

Teplická formace Kabát vydává nové album, na kterém je dvanáct skladeb. Opět se ukazuje, jak silný rockový a melodický potenciál má. Zajímavé jsou texty Milana Špalka, silné jsou kytarové riffy i zpěv Josefa Vojtka, a lze očekávat, že některé nové skladby se stanou hity, zejména pak Western Boogie, Valkýra nebo Houby magický.

 

Eros Ramazzotti: Perfetto

Nová alba

Foto: Universal Music

Italský zpěvák Eros Ramazzotti, který 30. října vystoupí v pražské O2 areně, se na svém dalším řadovém albu vrací ke kořenům. Zpívá pokojné popové písničky v italštině, tu a tam se objeví nějaký další vliv, v zásadě ale přetrvává nálada, kterou se zpěvák prezentoval především ve druhé polovině osmdesátých let, kdy vydávala svá první alba.

 

Faith No More: Sol Invictus

Nová alba

Foto: Ipecac

Sedmé studiové album americké crossoverové legendy Faith No More vychází osmnáct let po tom předešlém. Pětice na něm navazuje tam, kde skončila. Její skladby jsou barevné, aranžérsky složité a prezentačně náročné. Současně ale drží deska velmi dobře takříkajíc pohromadě. Za několik dnů se kapela představí na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

 

Paul Weller: Saturn Pattern

Nová alba

Foto: Warner Music

Dvanácté sólové album britského autora, hudebníka zpěváka Paula Wellera přináší stylově alternativní rock, ve kterém jsou především emoce a zřetelná atmosféra.

 

Brandon Flowers: The Desired Effect

Nová alba

Foto: Universal Music

Druhé sólové album zpěváka americké skupiny The Killers přináší popové skladby, které jsou zásadně ovanuty novou vlnou a synthpopem, tedy styly z osmdesátých let minulého století. Zajímavý je silný melodický tah, který písně mají.

 

Lake Malawi: We Are Making Love Again

Nová alba

Foto: Wait for Waves

Na novém minialbu třinecké kapely Lake Malawi je pět skladeb. Nesou se ve velice příjemném duchu, v aranžích a zvuku jsou sofistikované a není pochyb o tom, že formace našla styl, kterým by se mohla nadále prezentovat.

 

Abraxas: Klid!

Nová alba

Foto: Supraphon

Nové album legendární české kapely Abraxas přináši solidní písničky, ve kterých je zajímavá melodie, hudební vyspělost a vkusná interpretace. Je patrné, že kapela snížila svůj věkový průměr. Písně na kolekci jsou energičtější než na předcházejících počinech.

 

Zedd: True Colors

Nová alba

Foto: Universal Music

Zedd je německý producent, dýdžej a hudebník Arton Zaslavski a True Colors je jeho druhé řadové album. Jsou na něm elektronické pokusy napsat slušnou písničku, ovšem ve výsledku jde jenom o poskládané fragmenty a kolekce v podstatě postrádá jakýkoli smysl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků