Hlavní obsah
Luboš Moravec Foto: Basketbal Olomouc

Madonně tisk vyčetl politické názvuky jejího turné

S rozpaky přivítal americký tisk koncertní návrat zpěvačky Madonny, která v pondělí zahájila v Los Angeles světové turné Re-Invention. Někteří kritici popové hvězdě vyčítají, že opustila své tradiční odkazy na sex ve prospěch svých nových duchovních posedlostí a politiky.

Luboš Moravec Foto: Basketbal Olomouc
Madonně tisk vyčetl politické názvuky jejího turné

Vrať se k sexu, nebo aspoň k něčemu z masa a krve, žádá The Los Angeles Times v recenzi první velké koncertní šňůry po třech letech. Očekávalo se, že to bude hromový návrat, zhodnocení Madonniny tvorby v novém kontextu, ale zpěvačka podle listu několikrát šlápla vedle.

Koncert měl často politické podtext, vyčítá The Los Angeles Times. Při písni American Life se promítal videozáznam amerických vojáků válčících v Iráku, což podle listu rozhněvalo některé přítomné.

Coververzi Imagine od Lennona zas doprovázely záběry malého Palestince, který kráčí po boku Izraelce. To list The New York Times označil za "určitý naivní a falešný sentiment".

"Někdy se zdálo, že Madonnu tíží váha jejích minulých osobností, někdy to vypadalo, že chce jen udělat čáru a vše začít znova," napsal deník.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků