Hlavní obsah
Zpěvačka Lucie Bílá se připravuje na koncertní šňůru ve studiu Dolních Jirčanech. Foto: Milan Malíček, Právo

Lucie Bílá zkoušela na Černobílé turné

Ve středu v noci skončí týdenní pódiové zkoušky Lucie Bílé na nadcházející Černobílé turné 2013. To začne v pondělí 14. října v pražské Tipsport Areně.

Zpěvačka Lucie Bílá se připravuje na koncertní šňůru ve studiu Dolních Jirčanech. Foto: Milan Malíček, Právo
Lucie Bílá zkoušela na Černobílé turné

Zpěvačka se se svým uměleckým i technickým týmem „zavřela“ v M3D studiu v Dolních Jirčanech u Prahy. Ve středu večer bylo na programu finální zkoušení, při kterém došlo i na choreografie jednotlivých skladeb, videoprojekce a světelné či pyrotechnické efekty.

„Všechno do sebe krásně zapadá, strašně se na turné těším,“ řekla Bílá Právu.

Právě středeční noc byla pro zkoušky v obrovské hale společnosti T Servis finální. V následujících dnech si všichni účinkující naordinovali klid. Ten pro ně skončí v pondělí, kdy se odpoledne sejdou v pražské Tipsport Areně ke generální zkoušce. Večerní koncert pak odstartuje sérii, o které Bílá hovoří jako o největším turné své dosavadní hudební kariéry.

Zpěvačka Lucie Bílá se připravuje na koncertní šňůru ve studiu Dolních Jirčanech.

Foto: Milan Malíček, Právo

Podle manažera Lucie Bílé Jiřího Koubleho se během posledních zkoušek mírně upravoval program. Koncerty prý potrvají asi půldruhé hodiny a Bílá na nich představí nejenom nejpodstatnější skladby své kariéry, ale také dvě úplné novinky. Obě jsou v tanečním duchu a prozrazují, jaká bude atmosféra nového alba, které Bílá začne chystat po skončení turné.

Zdolávání Mt. Everestu

„Nedávno mi někdo řekl, že to vypadá, jako když se chystám na válečné tažení. Ono to tak skutečně je, protože se cítím jako vrcholový sportovec, který se připravuje na olympiádu. Strašně mi záleží na tom, abych ten svůj Mt. Everest vylezla a abych potěšila lidi. Budu se na koncertech cítit nádherně a chci, aby se lidé především bavili,“ řekla již dříve k turné Bílá.

Zpěvačka Lucie Bílá se připravuje na koncertní šňůru ve studiu Dolních Jirčanech.

Foto: Milan Malíček, Právo

„Měl by to být svátek bujarosti a pestrosti jak v hudbě, tak v celkovém pojetí vystoupení. Bude to vlastně takový jeden dlouhý videoklip,“ dodal Petr Malásek, šéf doprovodné skupiny Bílé.

Aparaturu pro jednotlivé koncerty bude převážet osm kamiónů a patnáct doprovodných vozidel a dodávek. Pódium bude mít rozměry 28 x 16 metrů. Jeho součástí bude molo o rozměru 8 x 3 metry. V podprogramu vystoupí zpěvačka Patricie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků