Hlavní obsah
Michael Kiwanuka Foto: Lucie Levá

Kiwanuka. Intimní pop s dotekem blues

Britský zpěvák Michael Kiwanuka po ostravském vystoupení poprvé zazpívá i v Praze. Stane se tak 20. července v Lucerna Music Baru.

Michael Kiwanuka Foto: Lucie Levá
Kiwanuka. Intimní pop s dotekem blues

Kiwanuka se vynořil v anketě BBC Sound of v roce 2012. Vydal se ve stopách Otise Reddinga či Donnyho Hathawaye a Marvina Gaye. Na debutu Home Again se představil jako introvertní mladík se sametovým hlasem a retro zvukem s akustickou kytarou a dechy.

Na další desce Love & Hate (2016) opět spojil vlivy folku a soulu a svůj podmanivý melancholický zpěv nechal doprovázet nevtíravě tichým doprovodem. Novinka Kiwanuka vznikala v New Yorku, Los Angeles a Londýně. Michael ve studiu opět spolupracoval s producentským týmem ve složení Danger Mouse a Inflo. Album je zahalené do psychedelického oparu.

Michael Kiwanuka

Foto: Colours of Ostrava

„Minulé album bylo hodně introspektivní a fungovalo nejspíš jako terapie. Tohle je víc o jakémsi pocitu spokojenosti, o tom, kým jsem, a o tom, co chci vlastně říct. Jak zůstat pevný a přijít s výzvou pro sebe i posluchače? Je to deska o přijetí sama sebe, ale triumfálněji než jen melancholicky. Je to album, které zkoumá, co dnes znamená být lidskou bytostí,“ řekl Kiwanuka.

Album Kiwanuka je čerstvě nominováno na Nejlepší britské album NME 2020 Awards.

Vstupenky za 790 Kč je možné koupit v Lucerna Music Baru nebo v sítích GoOut.cz a Ticketmaster.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků