Hlavní obsah

Irena Obermannová napsala Lásku jako Řím

Populární prozaička Irena Obermannová pokračuje ve svém tématu: hledání osobnosti ženy, mladé matky, mající většinou smutné zkušenosti s mužem. Spisovatelka Matylda byla poslána do Říma jako zástupkyně České republiky na konferenci o postavení ženy v Evropě. Plnou hlavu má Starého Lásky, se kterým se rozešla sama. On byl ženatý a ona zase „pošahaná“. Jako lék si vybrala psaní.

Irena Obermannová napsala Lásku jako Řím

Autorka projevuje schopnost vtipného nadhledu, i z letu Praha–Řím dokáže získat pár osobitých postřehů. Natož z procházek po městě, kam se Starým Láskou zajela na pomyslné líbánky.

Není jednoduché začínat druhou desítku románů s podobným tématem. Každý člověk je osobitý příběh, ale vztah ženy a muže neposkytuje mnoho modelů. Možná i proto mohou mít čtenáři pocit, že ozvěny Matyldina osudu už znají. Jejich zájem o knihu však svědčí o tom, že autorčino vyprávění si rádi přečtou.

Irena Obermannová: Láska jako Řím
Motto, 116 stran, 189 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků