Hlavní obsah
Herec Elijah Wood alias Frodo Foto: Reuters

Festival Trutnoff zahájí Frodo

Letošní hudební festival Trutnoff, který se uskuteční od 14. do 17. srpna, pozdraví a zahájí americký herec Elijah Wood, mimo jiné představitel Froda z Pána prstenů a Hobita. Wood přijede s projektem Wooden Wisdom & DJ Fitz. Zařadí se tak mezi hlavní nehudební hosty festivalu, kterými v minulosti byli představitel filmového Vinnetoua Pierre Brice nebo bývalý prezident Václav Havel, informoval zakladatel festivalu Martin Věchet.

Herec Elijah Wood alias Frodo Foto: Reuters
Festival Trutnoff zahájí Frodo

„Po loňské návštěvě náčelníka Apačů uvítáme představitele hobitů ze Společenstva prstenu. Frodo celý festival nejprve při kmenovém obřadu pozdraví, slavnostně uvede a zahájí. Poté se odebere do Undergroundového stanu Ivana M. Jirouse, kde nebude stříhat ušima, ale míchat své desky,” uvedl Věchet.

Zakladatel trutnovského festivalu přezdívaného Český Woodstock připomněl, že kniha Pán prstenů anglického autora J. R. R. Tolkiena se v 80. letech šířila v samizdatu a oficiálně v Československu nemohla vyjít. „Mordor strašil i komunisty. Nyní přijede do podhorského ležení jeden z jejích hlavních filmových představitelů,” podotkl.

Také festival Rock for People, který nabídne od 3. do 5. července v hradeckém Festivalparku kombinaci prověřených jmen a nových talentů, láká na známou filmovou tvář. Do Hradce Králové míří hrdina akčních filmů 90. let, režisér, scenárista a producent Steven Seagal. „Seagal je velmi dobrým kytaristou a zpěvákem, který ctí tradice velkých mistrů,” sdělila za pořadatele Lucie Čunderliková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků