Hlavní obsah
 

Deníček moderního fotra je dotočen. Roli dostal i spisovatel Landsman

Uplynulý víkend úspěšně skončilo natáčení nové české komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominika Landsmana Deníček moderního fotra. V hlavních rolích příběhu otce na mateřské dovolené se představují Jiří Mádl a Tereza Ramba. Do kin přijde snímek koncem ledna 2021.

 
Deníček moderního fotra je dotočen. Roli dostal i spisovatel Landsman

Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě úspěšného blogu, který spisovatel Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte.

Po vydání v roce 2014 se stala bestsellerem a dočkala se dalších pokračování. Příběh nenadálého rodičovství Nataši a Dominika má i několik pokračování.

Rodiče hrají ve filmu Tereza Voříšková a Jiří Mádl.

Foto: Vojtěch Resler

Do filmové podoby jej převedl režisér Jan Haluza, pro nějž je tento počin debutem. Je také autorem scénáře. Roli ve snímku dostal také sám Landsman.

„Ačkoliv nemám s natáčením čehokoliv, natož potom celovečerního filmu, žádnou zkušenost, obdržel jsem důležitou a zásadní roli bezejmenného taxikáře, který asi třikrát odveze hlavní hrdinku. A to není všechno – pozor spojler – moje postava bezejmenného taxikáře řekne dokonce jednu větu: To je ale hezký chlapeček, jak se jmenuje? Věřím, že tato věta jednou zlidoví,“ komentuje účast ve filmu s humorem spisovatel.

Malou roli taxikáře si ve filmu zahrál také autor literární předlohy Dominik Landsman

Foto: Vojtěch Resler

Deníček moderního fotra uvede do kin CinemArt, premiéra je naplánována na 21. ledna 2021.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků