Hlavní obsah

Deníček moderního fotra je dotočen. Roli dostal i spisovatel Landsman

3. 8. 2020, 11:00

Uplynulý víkend úspěšně skončilo natáčení nové české komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominika Landsmana Deníček moderního fotra. V hlavních rolích příběhu otce na mateřské dovolené se představují Jiří Mádl a Tereza Ramba. Do kin přijde snímek koncem ledna 2021.

Skončilo natáčení Deníčku moderního fotra. Do kin jde film v lednu 2021Video: CinemArt

 
Článek

Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě úspěšného blogu, který spisovatel Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte.

Po vydání v roce 2014 se stala bestsellerem a dočkala se dalších pokračování. Příběh nenadálého rodičovství Nataši a Dominika má i několik pokračování.

Foto: Vojtěch Resler

Rodiče hrají ve filmu Tereza Voříšková a Jiří Mádl.

Do filmové podoby jej převedl režisér Jan Haluza, pro nějž je tento počin debutem. Je také autorem scénáře. Roli ve snímku dostal také sám Landsman.

„Ačkoliv nemám s natáčením čehokoliv, natož potom celovečerního filmu, žádnou zkušenost, obdržel jsem důležitou a zásadní roli bezejmenného taxikáře, který asi třikrát odveze hlavní hrdinku. A to není všechno – pozor spojler – moje postava bezejmenného taxikáře řekne dokonce jednu větu: To je ale hezký chlapeček, jak se jmenuje? Věřím, že tato věta jednou zlidoví,“ komentuje účast ve filmu s humorem spisovatel.

Foto: Vojtěch Resler

Malou roli taxikáře si ve filmu zahrál také autor literární předlohy Dominik Landsman

Deníček moderního fotra uvede do kin CinemArt, premiéra je naplánována na 21. ledna 2021.

Reklama

Související články

Jiří Mádl si zahraje moderního fotra

22. 6. 2020, 10:30

Další český knižní bestseller, který za pár měsíců zamíří do českých kin, bude Deníček moderního fotra. Napsal jej Dominik Landsman, který s vtipnou nadsázkou...

Výběr článků