Hlavní obsah
Khaled Hosseini nabídne knihu A hory odpověděly. Foto: Archív Práva

Další Velký knižní čtvrtek nabídne v říjnu komiks, detektivku i knihy pro děti

Velký knižní čtvrtek si klade za cíl doporučit a představit čtenářům zajímavé knihy. Společná akce knižního distributora Kosmas a některých českých nakladatelů se 10. října uskuteční počtvrté.

Khaled Hosseini nabídne knihu A hory odpověděly. Foto: Archív Práva
Další Velký knižní čtvrtek nabídne v říjnu komiks, detektivku i knihy pro děti

„Jsme rádi, že jsme se s touto akcí trefili do přízně čtenářů, knihkupců i nakladatelů a doufám, že tomu tak bude i během letošního podzimu. Nabídka titulů je opravdu pestrá a věřím, že takto pomůžeme čtenářům se orientovat v široké nabídce, která hlavně na předvánočním knižním trhu panuje,“ říká zástupce distribuce Kosmas Ctirad Fuchs.

Deset nakladatelů představí dvanáct novinek. Bude mezi nimi nový román Khaleda Hosseiniho A hory odpověděly, příběh dvou sourozenců, kteří byli v dětství rozděleni a vyrůstají každý v jiné zemi a v jiných poměrech.

Severskou detektivku zastoupí dílo Thomase Engera Fantomová bolest, zajímavý bude pravdivý příběh čtrnáctileté knihovnice z koncentračního tábora Osvětim - Březinka v knize Osvětimská knihovnice od španělského autora Antonia G. Iturbeho.

Těšit se lze na rozhovory Bohdana Slámy s režisérem Milošem Formanem v knize Povolání režisér, též na komiksovou verzi díla Franze Kafky Zámek v podání Jaromíra 99 či knihu pro děti od Jamie Thomsona Temný pán. Nejen pro děti je pak novinka Petra Nikla a Libuše Niklové Foukací povídky.

Kolekce nabídne též Průvodce protektorátní Prahou Jiřího Padevěta, který čtenáře zavede na tajemná místa konspiračních schůzek odbojářů, kanceláří krycích firem Sicherheitsdienstu i do bytů rodin podporovatelů parašutistů, připravujících atentát na Heydricha. K vydání je nachystán detektivní román s thrillerovými prvky Pravda o případu Harryho Queberta od Joëla Dickera, který obdržel prestižní Hlavní cenu Francouzské akademie 2012, Goncourtovu cenu Goncourt des Lycéens 2012, či novinka populárního Simona Mawera – Pád.

Dávku humoru nabídne v rámci Velkého knižního čtvrtku Aristokratka ve varu Evžena Bočka, titul, který navazuje na autorovu předchozí knihu Poslední aristokratka, za kterou autor získal cenu Miloslava Švandrlíka za humoristickou knihu roku 2012. Vaříme s toskánským sluncem je pak kniha Francis Mayesové inspirovaná pobytem v jejím milovaném Toskánsku.

Co nabídne Velký knižní čtvrtek 10. října:

Khaled Hosseini - A hory odpověděly (nakladatelství Argo)

Simon Mawer - Pád (nakladatelství Kniha Zlín)

Francis Mayesová - Vaříme s toskánským sluncem (nakladatelství Paseka)

Jiří Padevět - Průvodce protektorátní Prahou (nakladatelství Academia)

Antonio G. Iturbe - Osvětimská knihovnice (Akropolis)

Kafka, Jaromír 99 - Zámek (nakladatelství Labyrint)

Bohdan Sláma a Miloš Forman - Povolání režisér (nakladatelství Prostor)

Jamie Thomson - Temný pán (nakladatelství Argo)

Thomas Enger - Fantomová bolest (nakladatelství MOBA)

Jöel Dickers - Pravda o případu Harryho Queberta (nakladatelství Argo)

Petr Nikl - Foukací povídky (nakladatelství Meander)

Evžen Boček - Aristokratka ve varu (nakladatelství Druhé město)

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků