Hlavní obsah
Oddaná komunistka Jiřina Švorcová dodnes recituje básně na prvomájových shromážděních. Foto: Milan Malíček, Právo

ČT neodvysílá natočený dokument o Jiřině Švorcové

Jeden z dílů seriálu České televize Po stopách hvězd se měl věnovat herečce Jiřině Švorcové, ČT se však zalekla obsahu filmu, který dodala externí firma Real TV. Švorcová, která hrála mimo jiné v normalizačním seriálu Žena za pultem, je jednou z největších ikon socialismu.

Oddaná komunistka Jiřina Švorcová dodnes recituje básně na prvomájových shromážděních. Foto: Milan Malíček, Právo
ČT neodvysílá natočený dokument o Jiřině Švorcové

ČT vadilo, o čem mluví lidé, kteří ve filmu vystupují. Infomace Týdne.cz potvrdil Novinkám mluvčí České televize Ladislav Šticha.

"Dělala to externí firma a předložila nám film s tím, jestli máme zájem. My zaplatíme, až když to odvysíláme. Naši dramaturgové po sledování filmu zůstali v němém úžasu. Mluví tam známí a herečtí kolegové a celé to působí dojmem sebeobhajoby toho, co dělali za komunismu. Hemží se to tam výroky typu, že to dělali pro republiku a podobně," vysvětlil Šticha.

Česká televize odmítla dokument vysílat a firmě za něj nehodlá zaplatit. O tom, že by se díl se Švorcovou přetočil, prý neuvažují. Firma Real TV jim to podle Štichy ani nenavrhovala.

Bývalá televizní hvězda a dnes důchodkyně Švorcová patři k těm, kteří stále stojí za komunistickými ideály. Je známá tím, že jezdí i na sjezdy KSČM a tam se vyjadřuje k aktuální politice. Na 1. máje se pravidelně účastní komunistických shromáždění v Praze a recituje tam básně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků