Hlavní obsah

Ceny MTV uctily Jacksona, Kanye West dělal ostudu

Letošní udílení cen MTV Video Music Awards se neslo ve znamení pocty Michaelu Jacksonovi a hvězdných skandálů. V kategorii nejlepšího popového videa vyhrála Britney Spearsová, za nejlepší ženského video byla oceněna country zpěvačka Taylor Swiftová. O skandály se postaral především rapper Kanye West.

Ceny MTV uctily Jacksona, Kanye West dělal ostudu

West, kterému v poslední době při udílení cen štěstí moc nepřeje, neudržel své nervy na uzdě v momentě, kdy Swiftová přebírala cenu za klip You Belong With Me. Vyskočil na pódium a prohlásil, že ocenění měla dostat popová diva Beyoncé za klip Single Ladies. Dav, včetně překvapené Beyoncé, začal na Westa bučet a odměnil ho bučením i později, když se sám objevil mezi nominovanými. West se po ceremoniálu za své chování omluvil na svém blogu.

Madonna

Foto: Gary Hershorn, Reuters


Největší očekávaní vzbuzoval návrat Britney Spearsové, která nakonec uspěla s klipem Womanizer. Hlavní cena v kategorii nejlepší rockové video připadla skupině Green Day s klipem 21 Guns, zatímco za nejlepší mužské video bylo vyhlášeno Live Your Life od rappera T.I.

Mezi účinkujícími, kterým při nedělním večerním slavnostním ceremoniálu připadla role zahrát a zazpívat v newyorské Radio City Music Hall, byly zpěvačky Pink, Lady Gaga a Beyoncé a skupina Muse. Janet Jacksonová se rozhodla v rámci svého vystoupení uctít památku svého nedávno zemřelého bratra Michaela Jacksona.

V duchu uctění Jacksonovy památky se nesl celý ceremoniál, od Madonny, která promluvila o svém přátelství s králem popu, až po projekci traileru na film This Is It, sestříhaný z Jacksonových zkoušek na jeho londýnská vystoupení, který vstoupí do kin po celém světě 28. října.

Mezi další drobné skandály, které lemovaly udílení cen, patřil například zákulisní pěstní souboj mezi současným a bývalým manželem herečky Pamely Andersonové, Kidem Rockem a Tommym Leem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků