Hlavní obsah
 

Bílý bílý den. Kde pro vás začíná a končí láska?

Kde láska začíná? Kde končí? Proč je tak jiná její podoba, kterou cítíme k vlastním dětem, vnukům, od té, jež přichází do našich životů (často nezvaná) s partnerem, milencem, manželem nebo manželkou? Tyhle otázky si pokládá islandské drama Bílý bílý den režiséra Hlynura Pálmasona. Do českých kin naplno vstoupí ve čtvrtek 25. července.

 
Bílý bílý den. Kde pro vás začíná a končí láska?

Hlavní postavou snímku je policista Ingimundur, v podání islandského herce Ingvara Sigurdssona. Když zjistí, že jeho milovaná, tragicky zesnulá žena vedla patrně ještě jiný, tajný život, vydává se na vlastní pěst zjistit celou pravdu. Jeho zármutek se s rostoucím napětím mění v posedlost, která ohrozí jeho i jeho blízké.

„Bílý bílý den je pro mě o dvou typech lásky. O lásce k vlastním dětem nebo vnoučatům, která je jednoduchá, čistá a bezpodmínečná, a vedle toho o lásce k partnerovi, milenci, manželovi a podobně. A to už je něco úplně jiného, tato láska je složitější, intimnější, živočišná a v něčem zcela jedinečná, protože ji takhle k nikomu jinému necítíte,“ říká režisér Pálmason.

Bílý bílý den je poslední snímek z letošního výběru Vary ve vašem kině. Tedy projektu, který usiluje o to, aby se nejlepší snímky z MFF KV dostaly k co největšímu počtu českých diváků.

Spolupracují na něm MFF KV, České televize a Aerofilms v rámci distribučního labelu KVIFF Distribution. Seznam kin v ČR zapojených do projektu je dostupný zde.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků