Hlavní obsah
Dan Bárta Foto: Petr Horník, Právo

Benátská láká na Dana Bártu s Alicí, Špinarovou i Kollera

Zpěvák Dan Bárta se předloni dal dohromady se svou starou skupinou Alice a jejich devadesátkové retro má úspěch. Patří také k lákadlům libereckého festivalu Benátská, který se koná od 27. do 30. července.

Dan Bárta Foto: Petr Horník, Právo
Benátská láká na Dana Bártu s Alicí, Špinarovou i Kollera

Alice vznikla v Plzni a její hity Ani náhodou nebo Ráj se mnou nehledej zněly v devadesátých letech ve všech klubech a festivalech po celé ČR. V roce 1991 se proslavila albem Yeah! Později se rozpadla a Bárta se už zajímal spíše o funky a  jazz než klasický rok. V roce 2015 ale přišel překvapivý návrat.

Mezi další silná jména festivalu patří David Koller s Jasnou pákou, Věra Špinarová nebo Marek Ztracený, který vystoupí s Martou Jandovou, a v neposlední řadě i Status Quo, Team, Čechomor či Mig 21.

„Alice s Danem Bártou vystupuje na festivalech pouze jednou ročně a v roce 2017 jejich výběr padl právě na Benátskou. Navíc jsou muzikanti rozehraní z klubového comebackového turné, takže se posluchači mají nač těšit. Kapela slíbila, že přiveze největší hity, včetně A to tě trochu bolí, Ani náhodou či Ráj se mnou nehledej,“ řekl ředitel festivalu Pavel Mikez.

Nejmilejší překvapení dne – Michal Ambrož a Hudba Praha.

Foto: Petr Hloušek, Právo

„Neplánujeme žádnou speciální estrádu, chceme si to prostě užít,“ vzkázal Michal Ambrož, frontman kultovní novovlnné formace Jasná páka. „V Liberci zahrajeme písně, které poprvé zazněly před pětatřiceti lety, a skladby z naší Černé desky,“ řekl Ambrož a dodal, že skupina se představí v aktuální sestavě, do které krom frontmana patří také David Koller, Petr Váša, Marek Minárik, Michal Pelant, Radovan Jelínek a zpěvačky Pája Táboříková a Magdaléna Krištofeková.

Věra Špinarová

Foto: Aleš Honus, Právo

Věra Špinarová v Liberci předvede svou kapelu rozšířenou o dechovou sekci. Konkrétně to bude dechové trio - trubka, pozoun a saxofon.

Organizátoři do konce února nabízejí cenu vstupenek Standard za 1190 a VIP za 3390 korun. Více na benatska.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků