Hlavní obsah
 

Adéla Michálková točila klip k písni Slunce přestává hřát na rozhlednách

Adéla Michálková se na hudební scéně představila začátkem letošního roku svou prvotinou Věrná peřinám. Dnes představuje druhý singl Slunce přestává hřát. Je z připravovaného debutového alba, nad jehož vznikem bdí producent Boris Carloff. Na Novinkách.cz má premiéru.

 
Adéla Michálková točila klip k písni Slunce přestává hřát na rozhlednách

Album, které se bude pohybovat v žánru popové hudby s elektronickými aranžemi, vyjde na začátku roku 2021. Skladba Slunce přestává hřát pochází z autorského pera zpěvaččina manžela, skladatele a aranžéra Martina Blažka a textaře Marka Sloupa. K singlu nabízí videoklip z krásné moravské přírody z tvůrčí dílny režiséra Vojtěcha Filčeva a kameramana Tomáše Galáska.

„Pro videoklip jsme vybrali různé rozhledny na Moravě, některé až téměř u slovenských hranic. Ne všechna místa byla dostupná vozem, takže jsme strávili oba natáčecí dny doslova s batohem na zádech. Musím říct, že to byla celkem výzva. S Vojtou jsme chtěli dostat do obrazu co nejvíce přírodního geometrična, tak jsme během obou dnů potřebovali stihnout východ slunce nebo posun slunce v konkrétním místě a konkrétním čase,“ popisuje Adéla Michálková.

S kamerou navštívila tvůrčí trojice místa, jako jsou pozorovatelna Durch, švestkové sady Rudolfa Jelínka nebo stezku nad vinohrady v Kobylí. Netradiční vizuální pojetí klipu se promítá i ve výrazné barevné stylizaci obrazu.

„Chtěli jsme jít za hranice vnímání lidského zraku. Charakter obrazu dostává nádech dramatické a místy až apokalyptické krajiny, kde původně zelené odstíny jsou ostře červené. Práce se změnou barev pro nás byla zásadní i v širší symbolice, kdy text poukazuje na změny, které nelze běžným okem pozorovat,“ vysvětluje režisér a scenárista Vojtěch Filčev.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků