Hellboyova dobrodružství jsou sice pořád podle jednoho mustru, ale dosud neztratila svoje kouzlo. Mignola stvořil Hellboye původně jako tajnou zbraň, která měla Němcům pomoci vyhrát druhou světovou válku. Pekelník se ale ze spárů zla vymkl a místo apokalypsy rozpoutal - už coby agent Ústavu pro vyšetřování paranormálních jevů - boj s různými kreaturami z pekla, ze záhrobí, oživlými postavami a zhmotněnými smyšlenkami z dávných bájí, mýtů a lidové slovesnosti.

Autor svého hrdinu i tentokrát honí po celém světě. V této knize s ním čtenář navštíví Japonsko, Norsko, Španělsko nebo Anglii, nahlíží s ním do dávné i nedávné minulosti a dojde i na citace Mignolových inspirátorů, třeba E. A. Poea a jeho Zániku domu Usherů.

Strašení a akční scény, kterých se čtenář na stránkách knihy Pravá ruka zkázy dočká, jsou v každé chvíli úsměvné: jednou pro Hellboyovy světácké a suverénní průpovídky, jindy pro jeho neporazitelnost a do třetice třeba pro gusto, s nímž se Mignola vyřádil na výtvarné podobě různých příšer a příšerek, se kterými se hrdina utkává.

Ostatně je to především kresba, pečlivě propracovaná a dramatická zároveň, trochu kubistická, trochu expresionistická, která čtenáře drží u této knížky až do poslední stránky.

Mike Mignola: Hellboy. Pravá ruka zkázy, Přeložil Jan Kantůrek, Comics Centrum, 2005