Sleeping In The Nothing je druhé zpěvaččino album. Na jeho realizaci dohlížela Linda Perryová, bývalá členka skupiny 4 Non Blondes, později producentka desek Christiny Aguilery, Pink nebo Gwen Stefani. Dvě velké osobnosti a efekt v podstatě žádný.

Kelly zůstala rebelkou. Ne že by zachovala punkovou image z první desky, k tomu stylu se dostává jen zřídka, kupříkladu prostřednictvím skladby Don"t Touch Me While I"m Sleeping. Ona překvapila. Dotkla se tanečních témat i pohodového popu, a rockovou říznost otupila.

Bylo by to hezké a poutavé, jen kdyby ona i tým, který se na realizaci počinu podílel, měly potenciál. Vyjma singlové Uh Oh a One Word, která je na konci alba ve zvedené remixové verzi Chrise Coxe, chybí dobrý písničkový nápad. Deska je nepevná, nemá jasnou strukturu, drolí se a jak tak uhání ke svému závěru, vystrkuje na odiv skladby, které plní funkci hudební vaty.

Sama Kelly je sice pusa nevymáchaná, v textech si třeba tropí žerty z euforických dívčích stavů po hezkém rande, nicméně do hrdla jí příroda zlato nevložila. Její hlas není pevný, postrádá originalitu, oheň a jistotu. Kolekci tak nějak odzpívala, ovšem nic převratného to není.

Vyšla zkrátka deska, která zavání hopsáním protekční holky, najust všude tvrdící, že o protekci nestojí. Měla by ale především stát o umělecké zdokonalení sebe sama.

Kelly Osbourne: Sleeping In The Nothing

Sony BMG, 44:03