Kráska a zvíře vzbudila poprask postavičkou LeFoua, první otevřeně homosexuální postavou ve filmu od studia Disney. Ruské ministerstvo kultury začátkem března částečně splnilo žádost poslance vládnoucí strany Jednotné Rusko Vitalije Milonova a neumožní vstup na pohádku dětem.

Josh Gad (vlevo) a Luke Evans ve filmu Kráska a zvíře

Josh Gad (vlevo) a Luke Evans ve filmu Kráska a zvíře

FOTO: Falcon

Ještě větší problém má pohádka v Malajsii, kde se homosexualita trestá vězením nebo tělesným trestem. Ve filmech jsou podobné podstavy povoleny pouze v případě, že jsou vykresleny negativně. Cenzoři chtěli, aby Američané film sestříhali, což studio Disney rezolutně odmítlo, a premiéra se nekonala.

Jan Masaryk se rád oddával bohémskému způsobu života.

Jan Masaryk se rád oddával bohémskému způsobu života.

FOTO: Bioscop

Drama Masaryk režiséra Julia Ševčíka sleduje diplomata Jana Masaryka těsně před druhou světovou válkou. Nesoustředí se na válku samotnou, ale hlavně na vykreslení rozervanosti postavy Jana Masaryka.

Třetí místo náleží akčnímu filmu Logan: Wolverine. Hlavní postava Wolverina (Hugh Jackman) se v něm vrací, ale jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier, známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je vážně nemocný. Na americko-mexické hranici je objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.-
Kráska a zvíře111 831
2.
1.
Masaryk
43 071
3.
2.Logan: Wolverine
20 952
4.
3.
Kong: Ostrov lebek    
19 379
5.4. Balerína
7 736
6.5.Lego Batman Film
7 466
7.8.Anděl Páně 2  6 330
8.7.
John Wick 2
4 435
9.11.Psí poslání
4 152
10.
12.
Všechno nebo nic3 954
Zdroj: Unie filmových distributorů