Pivec se v Česku dobře uvedl se skupinou Organic Quartet, vydal pár desek a zhruba před osmi lety se odstěhoval do New Yorku, kde chtěl ještě hlouběji proniknout do duše gospelu a jazzu. Hrál v harlemském kostele a studoval triky newyorských jazzmanů, zatímco jeho kolegové z Organic Quartetu také sbírali zkušenosti (kytarista Libor Šmoldas v USA a Austrálii; bubeník Tomáš Hobzek zase v Berlíně, saxofonista Jakub Doležal v Amsterodamu).

Letos varhaník vyjel koncertovat se skutečnou mezinárodní superstar. Se zpěvákem Gregorym Porterem (USA) vystupovali na legendami opředeném festivalu Glastonbury, na North Sea Jazz Festival i ve slavném Montreaux, aby si před Vánocemi odskočil domů.

Ondřej Pivec dojíždí do České republiky již poměrně zřídka.

Ondřej Pivec dojíždí do České republiky již poměrně zřídka.

FOTO: ČTK

„Těším se moc. Budeme s Organicem hrát na festivalu ve Slaném, čeká nás několik koncertů v Jazz Docku a natočíme novou desku. Samozřejmě se také moc těším na rodinu, kterou jsem dlouho neviděl, na kamarády i na Prahu a nějaké dobré české jídlo. Název desky už máme, ale zatím ho nebudu prozrazovat. Skladby budou všechny nové, a až na jednu všechny autorské,“ řekl Pivec.

Oceňovaný „hammondkář“ se svou původní kapelou Ondřej Pivec Organic Quartet zahraje 19. listopadu ve Slaném a pak ještě pětkrát v Praze.

Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách Jazz Docku nebo na místě v klubu - za 300 korun stání, 400 korun sezení.