V Karlových Varech mělo promítání ochutnávky slušnou odezvu. Pustina vypadá jako dobře napsaný thriller ze současných Čech, který nešetřil na vizuálnu ani na hercích.

Hlavní roli starostky Pustiny dostala Zuzana Stivínová, další např. Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Jan Cina, dále Eva Holubová, Štěpán Benoni, Petra Špalková, Leoš Noha, Roman Skamene, Oskar Hes a Janek Gregor.

Zuzana Stivinová a Eliška Křenková jako matka s dcerou v minisérii Pustina

Zuzana Stivinová a Eliška Křenková jako matka s dcerou v minisérii Pustina

FOTO: KVIFF

Osmidílné drama uznávaného scenáristy Štěpána Hulíka a režisérů Ivana Zachariáše a Alice Nellis poběží na HBO v říjnu. Vypráví příběh z vesnice pod Krušnými horami, kterou ohrožuje důlní společnost. Starostka Pustiny chce rozšíření těžby zabránit, ale jednotliví obyvatelé jsou postupně korumpováni a zdánlivě jednotná obec se rozpadá. V tom ještě zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Vesničané pomáhají s pátráním, ale nikde v okolí ji nenacházejí. Nabízí se i verze, že zmizení může souviset s ekonomickými zájmy těžařů.

Herečka Eliška Křenková v dolech u Tušimic

Herečka Eliška Křenková při natáčení v dolech Tušimice

FOTO: HBO Europe, Nikolas Tušl ©

HBO Europe projektem navazuje na spolupráci s produkčními společnostmi nutprodukce a Etamp Film, které se podílely na historické minisérii Hořící keř, oceněné jedenácti Českými lvy.