Vltava: Čaroděj

Nová alba

FOTO: archív Vltavy

Skupina Vltava slaví v tomto roce třicet let od svého založení. Při té příležitosti vydala album  Čaroděj  a vyráží na turné s názvem Já čekám v Čechách. Novinka přináší svěží písně, v nichž je pro ni typický textový i hudební nadhled.

 

The Lumineers: Cleopatra

Nová alba

FOTO: Universal Music

Americká folkrocková kapela vydává své v pořadí druhé studiové album. Skladby na něm jsou kultivované, skvěle vyprodukované a mají osobitou atmosféru. Letos 20. listopadu vystoupí kapela poprvé v Praze.

 

Deftones: Gore

Nová alba

FOTO: Warner Music

Americká crossoverová formace Deftones se snaží navázat na svou sílu z druhé poloviny devadesátých let. Nedá se říct, že by to šlo hladce, v současné produkci kapely jsou ale zase patrné vyzrálost a profesionalita.

 

Royal Republic: Weekend Man

Nová alba

FOTO: Universal Music

Royal Republic jsou ze Švédska a v České republice mají řadu fanoušků. Kolekce Weekend Man je čtvrtá v její diskografii. Prezentuje se na ní svěží rockovou hudbou, která má pevné kořeny v hard rocku sedmdesátých let minulého století.

 

The Dandy Warhols: Distortland

Nová alba

FOTO: Universal Music

Distirtland je v pořadí deváté album americké skupiny The Dandy Warhols. I v nových písních na něm je formace velice osobitá. Pracuje s vlastním zvukem, který si po letech vytvořila a přimkla se s ním k oblasti alternativního rocku.

 

All Saints: Red Flag

Nová alba

FOTO: Universal Music

Necelých deset let trvalo, než se americko-kanadská dívčí skupina All Saints opět rozhodla poslat za svými fanoušky novou desku. Je na ní sada popových písniček, které jsou ovlivněny zejména hudbou osmdesátých let.

 

Petr Lüftner: Až se příště narodím

Nová alba

FOTO: Akordshop

Písničkář Petr Lüftner vydává své debutové album. Produkoval ho Xindl X a hrají na něm velmi dobří muzikanti. Lüftner se představuje jako vyzrálý písničkář, který má styl i potřebný nadhled.