Fargo

Vypiplaná, strašidelná a současně docela vtipná hříčka podle bratrů Coenů. Jak název napovídá, vychází z filmu Fargo z devadesátých let, kde si zahráli Frances McDormandová, William H. Macy a Steve Buscemi.

Seriál se stejně jako film odehrává ve zdánlivě nudném „buranově“ uprostřed zasněžené depresivní Minnesoty. Nuda ale brzy končí. Mezi nevinně vypadajícími sousedy se začne vraždit a neschopný velitel policie jen zírá. Naštěstí se objeví mladá osamělá inteligentní policistka...

House of Cards

Kevin Spacey

Kevin Spacey

FOTO: Netflix

House of Cards není novinka, je to už téměř klasika, ale Česká televize seriál po letech váhání začala vysílat až teď.

Hlavní devizou série je Kevin Spacey. V roli politické bestie se herec přímo rochní. Skvělá je i Robin Wrighotvá v roli jeho chladné manželky. House of Cards není úplně realistickou sondou do americké politiky, ale je skvělým dramatem a atmosférou a hereckými výkony na jedničku.

True Detective

Detektiv Rust Cohle v podání Matthewa McConaugheyho

Matthew McConaughey

FOTO: KVIFF

Zajímavě napsané a skvěle obsazené jižanské krimi drama o masových vraždách. Sází hlavně na atmosféru a pomalost vyprávění, k tomu přidává existenciální úzkost a filozofování, které má diváka zneklidnit. V seriálu si zahrála spousta „áčkových“ filmových hvězd, mimo jiné Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Colin Farrell, Rachel McAdamsová a Vince Vaughn.

Better Call Saul

Seriál Better Call Saul

Seriál Better Call Saul

FOTO: AMC

Seriál Vince Gilligana, který stál i za známou sérií Breaking Bad, se pohybuje mezi krimi a komedií. Hlavní postava se povedla – Saul Goodman je neuvěřitelně užvaněný právník, který chce zbohatnout, ale poctivě mu to nějak nejde. Proto se vykutálený antihrdina zamotává do různých podvodů a nebezpečně si zahrává s mafií v naději, že se nakonec ze všeho vykecá.

Vinyl? Divoká karta

Seriál Vinyl

Seriál Vinyl

FOTO: HBO

Seriál Vinyl se teprve začne vysílat na HBO, ale vše, co se o něm zatím ví, zní dobře. Prý jde o kokainem a sexem nadopovaný příběh rockového producenta ze 70. let, který vymyslela dvojice Mick Jagger - Martin Scorsese. Seriál se odehrává v divokém New Yorku.

Jagger přišel s nápadem už v roce 2006. Požádal tehdy slavného režiséra Scorseseho, který je velkým milovníkem hudby, aby natočil o Rolling Stones film Shine and Light. Zpěvák si představoval „film jako Casino, zasazený do světa hudebního byznysu”. Projekt chvíli ležel u Paramountu, ale pak ho převzalo HBO a scénář nakonec dokončil Terence Winter, scenárista seriálu Impérium: Mafie v Atlantic City a Vlka z Wall Street, a George Mastras (autor Perníkového táty). Hlavní roli má Bobby Cannaval, který hrál gangstera Gypa Rosettiho v seriálu Impérium: Mafie v Atlantic City.