Na nejlepší film jsou nominovány filmy Domácí péče, Fotograf, Kobry a užovky, Schmitke a Ztraceni v Mnichově.

Za nejlepší režii jsou nominováni Slávek Horák (Domácí péče), Jan Prušinovský (Kobry a užovky), Alice Nellis (Sedmero krkavců), Štěpán Altrichter (Schmitke) a Petr Zelenka (Ztraceni v Mnichově).

V kategorii herecký výkon v hlavní roli mají šanci Boleslav Polívka (Domácí péče), Karel Roden (Fotograf), Hynek Čermák (Gangster Ka), Matěj Hádek (Kobry a užovky) a Martin Myšička (Ztraceni v Mnichově), mezi herečkami pak Alena Mihulová (Domácí péče), Tereza Voříšková (Laputa), Martha Issová (Sedmero krkavců), Jana Plodková (Ztraceni v Mnichově) a Marie Málková (Fotograf).

Alena Mihulová (Domácí péče)

Alena Mihulová (Domácí péče)

FOTO: Tvorba Films

V kategorii vedlejších rolí jsou to Predrag Bjelac (Gangster Ka), Kryštof Hádek (Kobry a užovky), Jiří Schmitzer (Padesátka), Tomáš Bambušek (Ztraceni v Mnichově) a Marek Taclík (Ztraceni v Mnichově).

Z hereček pak Zuzana Kronerová (Domácí péče), Tatiana Vilhelmová (Domácí péče), Lucie Žáčková (Kobry a užovky), Zuzana Bydžovská (Sedmero krkavců) a Jitka Schneiderová (Ztraceni v Mnichově).

Na nejlepší scénář jsou nominovány filmy Domácí péče (Slávek Horák), Kobry a užovky (Jaroslav Žváček), Sedmero krkavců (Alice Nellis), Schmitke (Tomáš Končinský, Jan Fusek, Štěpán Altrichter) a Ztraceni v Mnichově (Petr Zelenka).

Karel Roden a Máša Málková v jedné z komornějších scén filmu o fotografu Janu Saudkovi. Ostatně jeho podtitul zní: Dámy, radím vám ke klidu!

Karel Roden a Marie Málková v jedné z komornějších scén filmu Fotograf

FOTO: Bioscop

Za nejlepší kameru jsou nominovány filmy Domácí péče (Jan Šťastný), Fotograf (David Ployhar), Kobry a užovky (Petr Koblovský), Schmitke (Cristian Pirjol) a Ztraceni v Mnichově (Alexander Šurkala). Za nejlepší střih Domácí péče (Vladimír Barák), Fotograf (Alois Fišárek), Kobry a užovky (Lukáš Opatrný), Schmitke (Philipp Wenning, Andrea Schumacher) a Ztraceni v Mnichově (Vladimír Barák).

Za filmovou hudbu mají nominace filmy Fotograf (Jiří Chlumecký), Sedmero krkavců (Vašo Patejdl), Schmitke (Johannes Repka), Wilsonov (Michal Novinski) a Ztraceni v Mnichově (Matouš Hejl).

Nově se nominuje také v televizních kategoriích. Samotné televize doporučily k nominaci TV filmy nebo minisérie Americké Dopisy (Česká televize, režie: Jaroslav Brabec), Jan Hus (Česká televize, režie: Jiří Svoboda), Korunní princ (Česká televize, režie: Karel Janák), Případ pro exorcistu (Česká televize, režie: Jan Hřebejk) a Správnej dres (Česká televize, režie: Stanislav Sládeček).

Miroslav Krobot v Případu pro exorcistu

Miroslav Krobot v Případu pro exorcistu

FOTO: Česká televize

V kategorii dramatický seriál byly nominovány série Atentát (TV Nova, režie: Petr Nikolaev, Jiří Chlumský), Doktor Martin (Česká televize, režie: Petr Zahrádka), Labyrint (Česká televize, režie: Jiří Strach), Mamon (HBO Europe, režie: Vladimír Michálek), Policie Modrava (TV Nova, režie: Jaroslav Soukup), Přístav (TV Prima, režie: Jana Rezková, Jaromír Polišenský, Ján Novák), Stopy života II (TV Barrandov, režie: Tomáš Magnusek), Vinaři II. (TV Prima, režie: Petr Nikolaev, Martin Kopp) a Vraždy v kruhu (Česká televize, režie: Ivan Pokorný).

Akční Hana Vagnerová v seriálu Atentát

Akční Hana Vagnerová v seriálu Atentát

FOTO: TV Nova

Na nejlepší dokumentární seriál nebo film byly nominovány snímky Daleko za sluncem (HBO Europe, režie: Olga Špátová), Filmová lázeň (Česká televize, režie: Miroslav Janek), Holky pod zámkem (TV Nova, režie: Jiří Fedurco), LSD made in ČSSR (Česká televize, režie: Pavel Křemen), Moto cestou necestou (TV Prima, režie: Hynek Bernard), Tajemný Černobyl (TV Barrandov, režie: Martin Hlaváček),  
Výměna manželek (TV Nova, režie: Jana Rezková, ml., Ivana Křenová) a 
Zvláštní znamení touha (Česká televize, režie: Václav Křístek).

Cenu za nejlepší filmový plakát získal za Kobry a užovky Michal Tilsch. Cenu filmových fanoušků získal Jan Prušinovský za snímek Kobry a užovky.

Výsledky budou vyhlášeny 5. března ve 20.00 v pražském Rudolfinu.