The Corrs: White Light

Nová alba

FOTO: EastWest Records

Deset let trvalo než irská sourozenecká skupina The Corrs připravila nové album. Pokračuje na něm tam, kde skončila před lety, tedy v melodických písních, které v sobě pojí pop, folk a mísí je s elektronikou.

 

Barbora Poláková: Barbora Poláková

Nová alba

FOTO: Supraphon

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková vydává debutové album, které se jmenuje stejně jako ona. Uvedl ho singl Nafrněná, další skladby na něm jsou ale melancholičtější. Kolekce prozrazuje talent Polákové, průlom na české hudební scéně ale nepřináší.

 

The Vamps: Wake Up

Nová alba

FOTO: Virgin/EMI

Druhé album britské poprockové čtveřice The Vamps pokračuje v tom, co nabídla na debutu. I nyní připravila chytlavé melodické skladby, na kterých se - kvůli jejich různorodosti - podílelo hned několik producentů.

 

Pope Francis: Wake Up!

Nová alba

FOTO: Believe Digital

První album papeže Františka se jmenuje stejně jako novinka The Vamps a vyšlo ve stejný den. Kolekci tvoří papežovy projevy z mnoha míst světa a doprovodné skladby modliteb a kostelních písní různých italských umělců a tvůrců.

 

Roman Tomeš: Navěky

 

Nová alba

FOTO: archív Romana Tomeše

Muzikálový zpěvák Roman Tomeš se v písničkách na svém albu pohybuje na linii popu, rocku a kabaretu. Jeho skladby jsou veselé i smutné, jejich tematický záběr je široký a Tomeš v nich prokazuje, že je velmi dobrý zpěvák.

 

Různí: Miláček žen a vetešníků

Nová alba

FOTO: archív Mars Promotion

Koncertní album písniček Petra Hapky, které v ostravském klubu Heligonka, jenž vlastní písničkář Jarek Nohavica, naživo nazpívali on, Szidi Tobias, Aneta Langerová, Lenka Nová, František Segrado a Ondřej Ruml. Jednu novou písničku na desku, na jejíž realizaci měl podíl také Michal Horáček, napsal právě Nohavica.