Během vystoupení vznikal záznam, který bude odvysílán v říjnu na stanici Óčko. Na konci října pak vyjde na CD a DVD, přičemž půjde pouze o akustickou verzi alba Rockfield. Kolekci přinese na trh společnost BrainZone, u které Chinaski poslední album vydali.

Kapela během dvouhodinového koncertu v několika případech překvapila zajímavými verzemi svých písniček. Jako hosty si mimo jiné pozvala písničkáře Vlastu Redla či zpěváky Báru Hosnedlovou, Michala Hrůzu a Marka Ztraceného, kteří dostali prostor zejména v části věnované albu Rockfield.

Hostem skupiny Chinaski byl i Michal Hrůza.

Hostem skupiny Chinaski byl i Michal Hrůza.

FOTO: Jaroslav Špulák, Právo

Malým problémem akce byl hluk, který bez ohledu na proces natáčení působilo publikum u barů Retro Music Hall. Bylo to velmi nepříjemné a nepochopitelné. Bohužel jen do chvíle, kdy bylo možné krátkým pobytem u baru zjistit, že zvuk vystoupení Chinaski je tak tichý, že na ta místa zkrátka nedosáhl. V takovém případě tedy návštěvníkům koncertu nezbylo, než si přinejmenším o tomto nedostatku povídat.

Jako host se na koncertě objevil Vlasta Redl (vpravo).

Jako host se na koncertě objevil Vlasta Redl (vpravo).

FOTO: Jaroslav Špulák, Právo

Chinaski přesto předvedli utěšený výkon a pravili jím, že se svými písněmi dovedou velmi šikovně pracovat a aranžovat je do nových podob.