Rok 2014 měl přitom být jeho umělecky nejlepší. Písnička Zakázané uvolnění ze stejnojmenného Hřebejkova filmu se stala hitem už na jaře. Avizovala vydání nového alba Den, které je nesporně nejpovedenějším v Hrůzově sólové diskografii. Navíc se jeho koncertní kalendář zaplnil spoustou akcí a na letních festivalech měl být hvězdou.

Na jednom z nich, na Colours of Ostrava, byl ale 17. července časně ráno brutálně fyzicky napaden dvojicí mladíků. Zranění hlavy a mozku byla tak vážná, že několik dnů bojoval o život. Podrobil se operaci, následovalo další léčení a rehabilitace.

Již v polovině prosince ovšem oznámil návrat na pódia. Příští rok vystoupí na několika studentských majálesech, konkrétně 1. května v Praze, 7. května v Brně a 24. května v Hradci Králové.

„Už nějaký čas s kapelou pilně zkoušíme a ze sebe i z nejbližšího okolí cítíme, že to funguje. Snad mi paměť bude na majálesech sloužit, a pokud ne, tak mi pomůže publikum,“ řekl o plánovaných vystoupeních Hrůza.

Koncerty na majálesech ale nebudou jeho první. V lednu budou oznámeny termíny takzvaného návratového turné, které se uskuteční v březnu a dubnu 2015. Michal Hrůza nyní na zkouškách zvládá odzpívat i odehrát již v podstatě celý koncertní program. Stále je sice v péči lékařů, ale Martina Tůmová, jeho manažerka, Právu prozradila, že se jeho stav výrazně zlepšuje.

Hrůza byl také tradičním účastníkem lyžařského běžeckého závodu Jizerská padesátka. V příštím roce se ho sice nezúčastní jako sportovec, pořadateli na něj ovšem pozván byl a je pravděpodobné, že ho přijede podpořit.

O Jizerské padesátce je také chystaný film, který natočí režisér Vojtěch Kotek s producentem Danem Strejcem. Hrůza jimi byl osloven, aby pro snímek napsal titulní písničku. Tím by se protáhla spolupráce Kotka s Hrůzou, která začala natočením videoklipu ke skladbě Sněhulák. Uveden byl nedávno a ani Hrůza, ani žádný jiný člen jeho kapely Hrůzy se v něm neobjevuje.

Michal Hrůza tedy prožil dramatický rok. Zprávy o jeho lepšícím se zdravotním stavu a plánech nicméně dávají tušit, že ten příští by pro něj měl být mnohem šťastnější.