Portugalci zahrají poetické představení Sómente o osamělosti ve stáří a zároveň o statečnosti, která se samotou přichází. Divadlo Continuo přiveze inscenaci U zdi, která vypráví příběh o jedné bezejmenné zdi. „U ní se popravovalo, u ní se scházeli milenci k tajným schůzkám. Zeď, přes kterou se utíká do lepšího světa. Zeď, na níž se píšou vzkazy i revoluční hesla,“ uvedli pořadatelé festivalu.

Slovenské Túlavé divadlo přijede s rodinným představením Jeden za všetkých! a česko-ruský soubor Teatr Novogo Fronta ve spolupráci s komikem Jakubem Folvarčným nabídne dětem komediální představení Jungle Joke.

Na závěr se čtyřdenní přehlídka přemístí do kulturního prostoru Papírna, kde se mohou diváci těšit na unikátní spojení izraelského Clipa Theater a Teatru Novogo Fronta.  Společně předvedou představení With Unarmed Forces (S neozbrojenými silami), jež vznikalo v Tel Avivu během ostřelování palestinskými raketami. Jako jediné bude zpoplatněno vstupným 90 Kč.

Divadla doplní i koncerty v baru Inspiral Garden v Šafaříkových sadech. Festival Živá ulice bude pokračovat v srpnu hlavním hudebním blokem na sedmi scénách.