Vaše písnička zazní ve filmu Křídla Vánoc a objeví se také na soundtracku k uvedenému snímku. Proč Richard Krajčo, který hudbu k filmu zajišťoval, vybral i vás?

Česká republika je docela malá, takže věříme, že si nás všiml a zaujali jsme ho. Nejvíc by mě potěšilo, kdyby nabyl přesvědčení, že jsme dostatečně dobří na to, abychom si zasloužili mít písničku na soundtracku k filmu. Bude v něm prý jedna scéna, ve které by měla znít naše hudba. Netuším ale, jak bude dlouhá. To bude překvapení i pro nás. Jsme pozvaní na premiéru filmu, tam se to ukáže.

Jaká písnička vás bude ve filmu reprezentovat?

Poslali jsme Richardovi celou naši desku Statues a on a produkce filmu vybrali písničku Believe. Je jedna z našich stěžejních, takže jsme rádi. Myslím si, že je pro nás dost charakteristická. Vystihuje i směr, kterým se chceme dál ubírat. I proto bychom chtěli soundtrack k filmu, který brzy vyjde, víc podpořit. Myslím si totiž, že běžný filmový divák se na muziku nebude tolik soustředit. My ale hodláme natočit k písničce Believe brzy videoklip.

Můžete popsat hudební směr, kterým se budete dál ubírat?

Believe je epická písnička. Je vcelku vážná, není podbízivá a je důsledkem naší touhy skládat skladby, které nejsou povrchní, nýbrž v hudbě i textech nesou nějaká hlubší sdělení. Na desce Statues je například i skladba Hurricane. Je v podstatě punkrocková, přímočará a v textu jasná. Na koncertech dobře funguje i my v kapele ji máme rádi. Nereprezentuje ale směr, kterým bychom se chtěli ve tvorbě v budoucnu ubírat.

Nejenom v Believe, ale i v dalších písničkách na vašem albu je patrný vliv skupin U2 nebo Coldplay v jejich popových fázích. Souhlasíte?

Coldplay i U2 máme rádi a pop nás neuráží. Připouštím, že tenhle vliv v našich písničkách do jisté míry je. Není to ale záměr, je to spíš bezděčné. Kdyby se naše kapela dál ubírala tímto směrem, vůbec by mi to nevadilo.