Fanoušci tedy čekají. „Mám našetřené nějaké peníze. Na který festival si ale koupíme lístky, nevím. O tom rozhodne až jejich programová nabídka,“ přiznal Právu dvacetiletý Michal Sojka z Prahy 5. Podobně se chovají i další posluchači.
Pořadatelé Colours Of Ostrava mají před ostatními nepatrný náskok.

Petr Fořt, jeden z organizátorů festivalu Rock for People, říká: „Oznamování jmen kapel nezáleží jenom na nás. Někdy se stává, že se s nějakou domluvíme, že na Rock for People vystoupí, ona si ale po podepsání smlouvy přeje, abychom její účast vyhlásili v určitém termínu, který jí vyhovuje kvůli dalším závazkům a koncertům.“

A tak pořadatelé Rock for People zatím jen zveřejnili informaci, že po loňské nepřízni počasí akce letos v červenci bude, a to na stejném místě a s ambicí být programově bohatší.

Ví se také, že festival bude více spolupracovat s evropskou festivalovou asociací Yourope a dalšími hudebními přehlídkami. Návštěvníci tak budou mít díky propojení s předními showcasovými festivaly ReeperBahnFest v Hamburku a Great Escape v Brightonu možnost vidět výběr těch nejprogresivnějších evropských i zámořských kapel. Jména prvních zahraničních hvězd můžeme očekávat v horizontu několika dnů, v horším případě několika málo týdnů.

Trutnov dříve

Změny a novinky nahlásily další velké akce. Letošní ročník Open Air Festivalu Trutnov začne o několik dní dříve, než bývalo v posledních letech zvykem. Uskuteční se 15. až 18. srpna, přičemž datum bylo vybráno podle hvězd.

„Bylo vybráno s pomocí astrologa a v areálu Na Bojišti se uskuteční i přesto, že na pozemcích, na nichž se festival pořádá a které trutnovská radnice vyčlenila změnou územního plánu k zastavění, již stojí první betonová stavba s překladištěm balíků,“ vysvětlil pořadatel Martin Věchet.

Sázavafest se zase už popáté ve své historii stěhuje. Jeho třináctý ročník se odbude v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. Festival nabídne dvě hlavní scény, taneční halu a jako novinku akustickou scénu. Jména zahraničních hostů vyhlásí na začátku února.

Po loňských finančních problémech se letos uskuteční i čtvrtý ročník Open Air Festivalu v Panenském Týnci. Přestože pořadatelé na internetových stránkách slíbili prozradit jména prvních hvězd již v polovině ledna, zatím žádné nezveřejnili.