Lars Kepler:

Svědkyně ohně

Lars Kepler: Svědkyně ohně

Lars Kepler: Svědkyně ohně

FOTO: Host

Flora Hansenová sama sebe nazývá spiritualistickým médiem. Řadu let si vydělává na živobytí tak, že ostatní přesvědčuje, že umí mluvit s mrtvými. Jednoho večera uslyší ve zprávách o vraždě v ústavu pro dívky se sklony k destruktivnímu chování. Flora se rozhodne, že zavolá policii a oznámí, že se jí podařilo kontaktovat ducha mrtvé dívky.

Host, přeložila Azita Haidarová, 528 stran, 349 Kč, e-kniha 189 Kč

Michal Stach:
Den, kdy měl zemřít Klaus

Michal Stach: Den, kdy měl zemřít Klaus

Michal Stach: Den, kdy měl zemřít Klaus

FOTO: BVD

Šokující thriller rozkrývá pozadí i okolnosti nejtajnější operace českých bezpečnostních složek. V roce 2003 plánovala organizovaná skupina vlivných specialistů bývalé KGB souběžný útok na pražské metro a vraždu prezidenta Václava Klause krátce po jeho inauguraci. To vše s cílem vyvolat paniku u nás i v dalších zemích.

Nakladatelství BVD, 204 stran, 289 Kč

Miloslav Stingl:

Ostrovy krásy, lásky a lidojedů

Miloslav Stingl: Ostrovy krásy, lásky a lidojedů

Miloslav Stingl: Ostrovy krásy, lásky a lidojedů

FOTO: Jota

Druhý díl fascinujícího cestopisu populárního etnologa o krásách a tajích Šalamounových ostrovů, Fidži, Nových Hebrid či Nové Británie. Po první výpravě na legendární ostrovy v Pacifiku, do oblasti Polynésie čili Mnohoostroví, se autor vydal do Melanésie.

Jota, 384 stran, 398 Kč

Sophie Kinsellaová:

Láska na zavolanou


Sophie Kinsellaová: Láska na zavolanou

Sophie Kinsellaová: Láska na zavolanou

FOTO: BB art

Poppy Wyattová má před svatbou s Magnusem Tavishem, vysněným partnerem, ale právě v ten den ji štěstí začíná opouštět. Nejenže při setkání s kamarádkami v hotelu ztratí zásnubní prsten, ale vzápětí jí ukradnou i mobil…

BB art, přeložila Daria Dvořáková, 344 stran, 249 Kč

Terry Pratchett:

Klobouk s oblohou

Terry Pratchett: Klobouk s oblohou

Terry Pratchett: Klobouk s oblohou

FOTO: Talpress

Další díl Úžasné Zeměplochy - humorné fantasy série. Tonička Bolavá je o něco starší než v knize Svobodnej národ. Skoro se nezměnila. Pořád ještě je to dívenka, z níž jde některým (hlavně zlým dospělým) mráz po zádech. Nastupuje do učení na čarodějku, přesně jak bylo dohodnuto, ale nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Talpress, přeložil Jan Kantůrek, e-kniha, 351 stran, 119 Kč