Celý seznam nominovaných doplňují ještě The Paul Butterfield Blues Band, Chic, Heart, Joan Jett and the Blackhearts, Albert King, The Meters, Randy Newman, Procol Harum, Public Enemy a Donna Summer.

Nominace německých Kraftwerk není překvapením, ačkoliv nemají s rockem nic společného. Stylově neodpovídající nominace se staly v Rock´n´rollové síni slávy tradicí. Podivnější je fakt, že Deep Purple někdo nominuje do síně slávy teprve v roce 2012, zatímco tam už dříve vstoupila Madonna! Přesně to vystihnul americký server The Hollywood Reporter, který na nominaci reagoval otázkou: "Tím chcete říct, že tam ještě nejsou?"

Podobných bizarností je více - např. členy síně slávy dosud nejsou Iron Maiden nebo Judas Priest.

Bohužel se nominace nedočkal zásadní člen Deep Purple, klávesista Jon Lord, který zemřel. Stejně tak v květnu tohoto roku odešla na věčnost disko harcovnice Donna Summer.

Osmadvacátý ročník uvádění do síně slávy se koná 18. dubna v Nokia Theatre v Los Angeles. Přesunul se tam poprvé od roku 1993, oficiální sídlo síně slávy je v Clevelandu. Ceremonie proběhne v přímém přenosu televize HBO.

Úplně nejstarším veteránem v seznamu nominovaných se stal bluesman Albert King, který zemřel už v roce 1992. The Meters jsou funková skupina z New Orleans, mimo USA téměř neznámá. Komerční sláva příliš nezasáhla ani chicagské blues-rockery The Paul Butterfield Blues Band, zato na The Marvelettes by si většina hudebních znalců měla vzpomenout už kvůli hitu z šedesátých let Please Mr. Postman.